Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Artyści Wszelacy po raz trzeci

W dniach 16-18.06. 2010 r. odbył się III Festiwal Osób Niepełnosprawnych „Domek Artystów Wszelakich". Jak co roku honorowy patronat nad Festiwalem objęła Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko".

Artyści Wszelacy po raz trzeci

Tegoroczny Festiwal został rozszerzony o konferencję zorganizowaną w ramach projektu systemowego „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej" prowadzonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Tematem głównym konferencji były „Nowe wyzwania w funkcjonowaniu Domów Pomocy Społecznej".
Celem konferencji była promocja nowatorskiego podejścia do opieki i aktywizacji mieszkańców w Domach Pomocy Społecznej oraz dobre praktyki w ramach zajęć terapeutycznych prowadzonych w Domach Pomocy Społecznej. Zaproszeni prelegenci to specjaliści w dziedzinie pracy z osobami niepełnosprawnymi.

 

  


Gościem specjalnym Konferencji był Jasiek Mela. Dzieląc się z uczestnikami konferencji doświadczeniami na temat życia wśród osób zdrowych osoby niepełnosprawnej ruchowo oraz barierami jakie musi pokonywać. Mówił o bardzo ważnym wsparciu rodziny i przyjaciół oraz tym że nie można się nigdy poddawać i rezygnować z marzeń.


Drugi dzień Festiwalu jak w latach poprzednich miał miejsce na terenie Domu Pomocy Społecznej w Płazie. Uroczystego otwarcia dokonali Starosta Chrzanowski - Janusz Szczęśniak oraz Wicestarosta - Adam Potocki. Po części artystycznej wykonanej przez Zespół „Sarabanda" oraz podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chrzanowie Fundacji im. Brata Alberta rozpoczęła się część konkursowa. Przybyli goście mogli próbować swoich sił w malarstwie, hafciarstwie i wikliniarstwie. Miłym zakończeniem była zabawa integracyjna przy muzyce zespołu Dama X.


Drzwi Domku zostały zamknięte 18.06.2010 r. w Sali MOKSiR. Po występach konkursowych zaproszonych Zespołów z okolicznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej oraz grupy teatralnej „Radwanek". Zaproszenie na Festiwal przyjął również Teatr Ludowy Tradycja występując w spektaklu „Jak w bajce". Gościem specjalnym ostatniego dnia festiwalu była krakowska artystka Marta Bizoń, aktorka teatralna i filmowa występując w repertuarze z płyty „Neapol".

Patronat medialny nad Festiwalem objęli: TVP Kraków, Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Przełom Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej oraz Chrzanowska Telewizja Lokalna.


Serdecznie dziękujemy sponsorom: Elektrowni Siersza oraz Berner Polska Sp. z o.o.

 

Galeria zdjęć