Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Remonty, zamknięcia, objazdy

Powiat chrzanowski remontuje drogi w gminach: Alwernia, Chrzanów i Trzebinia. Na inwestycję wartą blisko 20 mln zł przyznano 10 mln zł dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Remonty, zamknięcia, objazdy

Przebudowa dróg powiatowych w gminach: Alwernia, Chrzanów i Trzebinia będzie kosztować blisko 20 mln zł

Prace drogowe rozpoczęły się 31 lipca 2009 roku. Na ul. Siennej, Focha i Grzybowskiego w Chrzanowie remont zakończono.
- Pozostało nam jedynie odtworzenie oznakowania poziomego, które pojawi się po aktualizacji projektu zmiany organizacji ruchu - wyjaśnia Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.
Z uwagi na przebudowę kanalizacji deszczowej i chodników oraz wymianę nawierzchni 23 czerwca zamknięto odcinek ul. Pogorskiej w Chrzanowie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Sienną do skrzyżowania z ul. Kadłubek. Objazdy prowadzą od ul. Borowcowej poprzez ul. Witosa, Szarych Szeregów, Pogorską do ul. Kadłubek i skrzyżowania z ul. Podwale. Jak zapewnia dyrektor PZD, odcinek drogi będzie zamknięty maksymalnie miesiąc.
W związku z przebudową dróg w gminach Trzebinia i Alwernia 29 czerwca zostanie zamknięta ul. Krakowska w Bolęcinie od skrzyżowania z ul. Trzebińską do ul. Tenczyńskiej. Wyłączenie tego fragmentu z ruchu potrwa około dwóch tygodni. Objazd prowadzić będzie ul. Krakowską, Jana III Sobieskiego, Bolęcińską i Tenczyńską.
Projekt „Przebudowa i remont ciągów części dróg powiatowych Powiatu Chrzanowskiego przebiegających na obszarach gmin Alwernia, Chrzanów i Trzebinia" realizowany jest przez Powiatowy Zarząd Dróg.
(KR)

 

Ile dają samorządy?
Powiat chrzanowski 4 547 495 zł
Gmina Chrzanów 1 529 000 zł
Gmina Alwernia 1 666 000 zł
Gmina Trzebinia 2 027 000

 

Które drogi do remontu?
Grojec: skrzyżowanie ul. Grojeckiej z Głowackiego- ul. Grojecka, Nieporaz: ul. Tęczyńska, ul. Chrzanowska, Bolęcin: ul. Krakowska, Trzebińska, Piła Kościelecka-Trzebinia: Słowackiego, Chrzanów: ul. Podwale, ul. Kadłubek, ul. Pogorska, ul. Sienna, Grzybowskiego - Focha.