Remonty, zamknięcia, objazdy

Powiat chrzanowski remontuje drogi w gminach: Alwernia, Chrzanów i Trzebinia. Na inwestycję wartą blisko 20 mln zł przyznano 10 mln zł dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Remonty, zamknięcia, objazdy

Przebudowa dróg powiatowych w gminach: Alwernia, Chrzanów i Trzebinia będzie kosztować blisko 20 mln zł

Prace drogowe rozpoczęły się 31 lipca 2009 roku. Na ul. Siennej, Focha i Grzybowskiego w Chrzanowie remont zakończono.
- Pozostało nam jedynie odtworzenie oznakowania poziomego, które pojawi się po aktualizacji projektu zmiany organizacji ruchu - wyjaśnia Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.
Z uwagi na przebudowę kanalizacji deszczowej i chodników oraz wymianę nawierzchni 23 czerwca zamknięto odcinek ul. Pogorskiej w Chrzanowie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Sienną do skrzyżowania z ul. Kadłubek. Objazdy prowadzą od ul. Borowcowej poprzez ul. Witosa, Szarych Szeregów, Pogorską do ul. Kadłubek i skrzyżowania z ul. Podwale. Jak zapewnia dyrektor PZD, odcinek drogi będzie zamknięty maksymalnie miesiąc.
W związku z przebudową dróg w gminach Trzebinia i Alwernia 29 czerwca zostanie zamknięta ul. Krakowska w Bolęcinie od skrzyżowania z ul. Trzebińską do ul. Tenczyńskiej. Wyłączenie tego fragmentu z ruchu potrwa około dwóch tygodni. Objazd prowadzić będzie ul. Krakowską, Jana III Sobieskiego, Bolęcińską i Tenczyńską.
Projekt „Przebudowa i remont ciągów części dróg powiatowych Powiatu Chrzanowskiego przebiegających na obszarach gmin Alwernia, Chrzanów i Trzebinia" realizowany jest przez Powiatowy Zarząd Dróg.
(KR)

 

Ile dają samorządy?
Powiat chrzanowski 4 547 495 zł
Gmina Chrzanów 1 529 000 zł
Gmina Alwernia 1 666 000 zł
Gmina Trzebinia 2 027 000

 

Które drogi do remontu?
Grojec: skrzyżowanie ul. Grojeckiej z Głowackiego- ul. Grojecka, Nieporaz: ul. Tęczyńska, ul. Chrzanowska, Bolęcin: ul. Krakowska, Trzebińska, Piła Kościelecka-Trzebinia: Słowackiego, Chrzanów: ul. Podwale, ul. Kadłubek, ul. Pogorska, ul. Sienna, Grzybowskiego - Focha.