Zielone biuro przyjazne rowerzystom

Krakowska Fundacja Partnerstwo dla Środowiska przyznała chrzanowskiemu starostwu certyfikaty "Zielone biuro" i "Przyjazny rowerom". Starosta Janusz Szczęśniak otrzymał je podczas czerwcowego seminarium informacyjno-promocyjnego fundacji.

Zielone biuro przyjazne rowerzystom

Certyfikaty wręczyła staroście Januszowi Szczęśniakowi Teodozja Susik, koordynator Klubu Czystego Biznesu w Krakowie

- Zielone biuro to takie, w którym urządzenia są energooszczędne, papier ekologiczny, a zużyte baterie utylizowane - wyjaśnia Aleksandra Pacułt z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.
Tytuł „Przyjazny rowerom" jest natomiast przyznawany za uwzględnianie specyficznych potrzeb rowerzystów miejscowych i turystów (zapewnienie oświetlonego i monitorowanego parkingu ze stojakami, do których przypina się rowery, zestawu kluczy, pompek i przenośnego zestawu pierwszej pomocy).
(KR)