Jesteś w ciąży? Zbadaj tarczycę

Do połowy lipca w chrzanowskim szpitalu prowadzone są bezpłatne badania tarczycy w ramach programu eliminacji niedoboru jodu w Polsce.

Jesteś w ciąży? Zbadaj tarczycę

Bezpłatne badania przeprowadzane są  w specjalistycznym ThyroMobilu

Akcja profilaktyczna pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie trwa od 17 czerwca. Adresowana jest do kobiet w ciąży. Badania finansuje Ministerstwo Zdrowia. Obejmują USG tarczycy, oznaczenie poziomu hormonów tarczycy we krwi i poziomu jodu w moczu oraz test obciążenia glukozą.
- Akcja ma na celu wczesne wykrywanie nieprawidłowości gruczołu tarczowego i niedoboru jodu w diecie kobiet ciężarnych, co ma duże znaczenie dla prawidłowego przebiegu ciąży, a także rozwoju dziecka zarówno w łonie matki jak i po urodzeniu - wyjaśnia Marcin Karcz, radny powiatowy.
Inicjatorami akcji są: prof. zw. dr hab. med. Zbigniew Szybiński - konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Ewa Potocka i radny powiatowy Marcin Karcz.

(KR)

Uwaga!
Rejestracja pacjentek - oddział ginekologiczny Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, tel. 032 624 71 81.
Do badania przystępuje się na czczo. Należy także dostarczyć próbkę moczu.