Dzieci wprowadzą się we wrześniu

Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny jest gotowy. W lipcu zakończono adaptację dawnego hotelu pielęgniarek w Chrzanowie.

Dzieci wprowadzą się we wrześniu

Dyrektor POWDiR Joanna Stecz, dyrektor wydziału rozwoju Klementyna Kłeczek i wicestarosta Adam Potocki przed budynkiem Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie

Pomysł na utworzenie domu dziecka zrodził się już dawno. Połączenie go z hostelem dla osób w nagłej potrzebie i zlokalizowanie w budynku hotelu robotniczego pielęgniarek to inicjatywa samorządowców obecnej kadencji.
- Powstała kolejna potrzebna jednostka w powiecie chrzanowskim w 70-procentach sfinansowana przez Unię Europejską - mówi wicestarosta Adam Potocki.
Pomieszczenia dostosowano do standardów obowiązujących w placówkach opiekuńczo - wychowawczych i domach dla matek z małoletnimi dziećmi. Wykonano termomodernizację wraz z wymianą okien i drzwi, przystosowano budynek dla potrzeb osób niepełnosprawnych, wymieniono dach, wyremontowano instalację wewnętrzną. W sierpniu wnętrza zostaną umeblowane. Prace remontowe wykonywało Przedsiębiorstwo Budowlane Chapebex z Chrzanowa.
POWDiR będzie się składał z wielofunkcyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 28 dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat (3 grupy wychowawcze) oraz ośrodka interwencji kryzysowej wraz z hostelem dla 10 osób.
- Cieszę się, że wybudowaliśmy dom dziecka w terminie, choć roboty utrudniała niesprzyjająca aura: długa zima i wiosenne deszcze. Prace wykonano jednak bardzo dobrze. Obiekt jest nowoczesny i funkcjonalny, a jego otoczenie zostało ładnie zagospodarowane. Krzewy już posadzono, teraz czas na kilka drzew. Za budynkiem znajduje się grunt należący do Skarbu Państwa, gdzie w przyszłości będzie można wybudować boisko i plac zabaw. Mamy nadzieję, że dzieciom, które wprowadzą się tu we wrześniu, będzie u nas dobrze - komentuje Klementyna Kłeczek, dyrektor powiatowego wydziału rozwoju i inwestycji.
(KR)

 

Galeria zdjęć