Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Gimnazjaliści idą dalej

Blisko tysiąc na 1.300 absolwentów gimnazjów wybrało licea i technika powiatu chrzanowskiego.

Gimnazjaliści idą dalej

Uczennice I LO w Trzebini podczas targów edukacyjnych w 2010 roku opowiadały o swojej szkole gimnazjalistom z powiatu chrzanowskiego

 

Najwięcej uczniów zgromadziły chrzanowskiego licea. W I LO im. Stanisława Staszica będzie dziewięć klas, w II LO im. Krzysztofa Baczyńskiego osiem.
- W libiąskim i trzebińskim liceum udało się zebrać po jednym oddziale. W pierwszym klasa będzie liczyć 27 uczniów, w drugim 23 - informuje Jerzy Fraś, dyrektor powiatowego wydziału edukacji.
Łącznie licea wybrało 540 młodych. 449 gimnazjalistów postawiło natomiast na technika. Uczniowie mieli do wyboru technikum w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznymi w Trzebini, Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie, Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini i Zespole Szkół w Libiążu.
Powiat chrzanowski oferuje także zasadnicze szkoły zawodowe w Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Zespole Szkół Techniczno-Usługowych. Chętni mogą zapisywać się do września.
(KR)

(Dane z 5.07.2010 roku)