Stare liceum przechodzi metamorfozę

We wrześniu powiat odda do użytku halę sportową przy I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie. W budynku trwają roboty wykończeniowe.

Stare liceum przechodzi metamorfozę

Wnętrze hali sportowej przy I LO w Chrzanowie

Na sali gimnastycznej będą boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa ziemnego. W piwnicy zlokalizowano sanitariaty, dwie szatnie z umywalniami i pomieszczenia gospodarcze.

Hala gimnastyczna przed I LO w Chrzanowie

Na parterze będzie wc, szatnia i umywalnia dla osób niepełnosprawnych, pokój nauczyciela oraz pomieszczenia pomocnicze. Na pierwszym piętrze wykonano szatnie z umywalniami i pomieszczenie techniczne, a na drugim trybunę z miejscami siedzącymi dla 130 osób oraz przewiązkę.
Sala to nie wszystko. Przy starym liceum powstało także zewnętrzne boisko wielofunkcyjne o powierzchni 540 m2, szerokie na 14 m i długie na 25 m. Z boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale także osoby z zewnątrz.
Ponadto wykonano termomodernizację i remont elewacji budynku szkoły.

- Obecnie trwają prace nad zagospodarowaniem terenu wokół szkoły. Brukowane są dojazdy do hali, wymieniana jest i uzupełniana stara nawierzchnia od strony podwórza. Powstaje także ogrodzenie boiska. Renowacji zostanie poddane ogrodzenie od strony ul. Piłsudskiego i Kościuszki - mówi Klementyna Kłeczek, dyrektor wydziału rozwoju i inwestycji starostwa.
Inwestorem wszystkich prac jest powiat chrzanowski.
(KR)