Dożynki Powiatowe po raz piąty

Wszystkich mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego zapraszamy na V Dożynki Powiatowe, które odbędą się 22 sierpnia (niedziela) w Alwerni, w ogrodzie przy Klasztorze i Kościele p.w. Stygmatów Św. Franciszka z Asyżu.

Dożynki Powiatowe po raz piąty

Tradycyjnie Dożynki rozpoczną się uroczystą Polową Mszą Świętą a po oficjalnym otwarciu rozpocznie się Obrzęd Dożynkowy w wykonaniu: Reprezentacji Gminy Alwernia, Koła Gospodyń Wiejskich, Teatru Ludowego "Tradycja", Zespołu Pieśni i Tańca "Krakowiaczek", Grupy Artystycznej "Młoda Alwernia".

Jak co roku prezentować się będą poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu, które wystartują w Festiwalu Wieńca Dożynkowego.

W godzinach popołudniowych zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiaczek" a o 18:30 wystąpi gwiazda wieczoru Hanna Rybka z zespołem góralskim. Impreza zakończy się biesiadą dożynkową z zabawa taneczną, którą poprowadzi DJ Michał Marszał.

Wśród imprez towarzyszących znajdzie się m.in.: prezentacja produktów lokalnych powiatu chrzanowskiego, kiermasz rzemiosła, konkursy oraz loteria.

Do uczestnictwa w tegorocznych Dożynkach Powiatowych serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu chrzanowskiego, okolic oraz przybyłych gości.