Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Wbili pierwszą łopatę

Ruszyła budowa sali gimnastycznej przy trzebińskim Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych.
- To ostatnia szkoła ponadgimnazjalna w powiecie chrzanowskim, w której uczniowie nie mają gdzie ćwiczyć. Wkrótce to się zmieni - podkreśla wicestarosta Adam Potocki.

Wbili pierwszą łopatę

Symboliczne wbicie w ziemię pierwszej łopaty. Na zdjęciu kierownik budowy Jan Lipka, dyrektor wydziału rozwoju i inwestycji starostwa Klementyna Kłeczek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Szybalski i wicestarosta Adam Potocki

Od lat czekała na nią młodzież, ale część mieszkańców osiedla Krakowska w Trzebini, gdzie powstaje hala, nie była z planów powiatu zadowolona. Wiele osób obawiało się m.in., że potężny obiekt przysłoni widok z okien.
Władze powiatowe postawiły na konsultacje społeczne. Na spotkaniu z mieszkańcami sąsiadujących z przyszłą halą bloków przekonywano protestujących, że inwestycja jest szkole naprawdę potrzebna. Efektem rozmów było społeczne przyzwolenie na rozpoczęcie budowy. Nikt nie złożył odwołania do wojewody.
5 lipca starosta podpisał umowę z wykonawcą - Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa Kraków S.A - firmą, która przed kilkoma laty wykonała salę gimnastyczną przy Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini.
Pierwsze lekcje wuefu na nowej sali odbędą się we wrześniu 2011 roku.
Nowoczesna hala sportowa powstanie na boisku przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Powiat przeznaczy na ten cel 4 mln zł, w tym gmina Trzebinia obiecała dołożyć 1,5 mln zł (500 tys. zł w 2010 roku, 1 mln zł w 2011 roku).
- Hala w Trzebini będzie podobna do tej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie - zapowiada Klementyna Kłeczek, dyrektor wydziału rozwoju i inwestycji starostwa.
Według projektu główna sala gimnastyczna z boiskiem do koszykówki (o wymiarach 15x28 m), pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki (9x18) i niewymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, ma być na parterze. Będzie w niej mogło przebywać jednocześnie 120 osób. Na pierwszym piętrze przewidziano małą salę do ćwiczeń dla 30 osób. Obiekt ma być przystosowany do osób niepełnosprawnych. Przed wejściem zaprojektowano schody z zamontowaną do balustrady elektryczną platformą, a do wejścia głównego prowadzić ma podest i pochylnia.
(KR)