Turniej szachowy na Dzień Powiatu

Starosta Chrzanowski zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w Turnieju szachów szybkich - 10 minutowych, który rozpocznie się 4 września o godzinie 10:00 na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, ul. Partyzantów 2.

Turniej szachowy na Dzień Powiatu

Szachy szybkie jest to sposób gry, który polega na tym, że każdy zawodnik w tym wypadku ma do wykorzystania na 1 partię 10 minut. Wygrywa ten, kto da mata, lub zmusi przeciwnika do poddania się, ale tylko wtedy, gdy ilość bierek na szachownicy umożliwia danie mata. Jeśli chorągiewka na zegarze spadła, czyli skończył się czas dla gracza i nie uczynił on ruchu to też powoduje to przegraną.

Turniej zostanie rozegrany w systemie szwajcarskim - kontrolowanym. Jest to system elektronicznego kojarzenia par. Kojarzenie polega na tym, że dzieli się zawodników na 3 grupy: najsilniejszą, średnią i słabszą. Komputer dobiera przeciwników tak, że najsilniejsi grają ze sobą, średni ze sobą i tak samo najsłabsi. Nie ma, więc możliwości, żeby nie zmierzyło się ze sobą dwóch najlepszych w grupie.

Osoby, które chcą wziąć udział w turnieju niech zgłaszają się do dnia 3 września do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini. tel./fax. 612-10-52, 753-33-09