Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Deszcz nie przeszkodził dobrej zabawie

Mimo trudnych warunków pogodowych, zimna i padającego deszczu trzeci Dzień Powiatu okazał się sukcesem artystycznym i frekwencyjnym.

Deszcz nie przeszkodził dobrej zabawie

Wystartowaliśmy jak zwykle rankiem o godzinie 10:00 Turniejem Szachów Szybkich i Konkursem Latawcowym - obydwa nadzorowane przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini. O ile pierwszy przebiegł bez zakłóceń to podczas drugiego wiatr zaniósł jeden z latawców na drzewo. Dzięki interwencji strażaków trafił z powrotem w ręce konstruktora.

  

W miarę upływu czasu ludzi na błoniach przybywało coraz więcej a atrakcji było co niemiara. W dużym namiocie tłumy ludzi oblegały stoiska przygotowane przez policjantów, gdzie trwały konkursy plastyczne i egzaminy na kartę rowerową i motorowerową. Oczywiście wielkim zainteresowaniem cieszyły się broń i sprzęt pirotechniczny funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Krakowa.

 

Około godziny 11 tłumy przybyłych zgromadziły się w miejscu gdzie odbywał się Festiwal Ziemniaków po Cabańsku. Co roku ta impreza przyciąga wiele osób spragnionych smaku popularnych „prażonych".

Gdy nad błoniami roznosił się zapach pieczonych na scenie Starosta Janusz Szczęśniak wraz Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Urygą oficjalnie otworzyli imprezę życząc wszystkim dobrej zabawy.

 

Popołudnie zajęły konkurencje rekreacyjno sportowe. O 14:30 po raz drugi w powiecie ruszyła Familiada Rowerowa. Kiedy rowerzyści wrócili na miejsce czekała na nich grochówka przygotowana przez restaurację „Stare Mury". Po raz pierwszy podczas Dnia Powiatu błonia stały się areną zmagań w Park Volley`u, odmianie siatkówki parkowej rozgrywanej na trawie. Turniej, w którym zagrano systemem „każdy z każdym" zorganizował Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie.
Pragnący emocji piłkarskich mogli wziąć udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłkarzykach Stołowych.

 

Wieczór tradycyjnie wypełniły koncerty gwiazd. Mimo padającego deszczu chrzanowska publiczność nie zawiodła i po raz kolejny pokazała klasę. Zgromadzonych pod sceną rozgrzał rockowy Happysad, zespół, który w ankiecie wskazała młodzież powiatu chrzanowskiego. Chłopcy dali żywiołowy, energetyczny koncert, a fani śpiewali razem z nimi prawie wszystkie piosenki.

 

Po krótkiej przerwie technicznej na scenie pojawił się Robert Gawliński z zespołem bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. Zaczął utworami ze swoich solowych płyt, prezentując swój artystyczny dorobek. W przerwach między utworami publiczność skandowała tylko jedno słowo „Baśka". Końcówka koncertu to najbardziej znane utwory Roberta m.in. „O sobie samym", „Nie stało się nic" odśpiewane razem z fanami. Na sam koniec, kiedy rozbrzmiały akordy wyczekiwanej „Baśki" artysta mógł w zasadzie  zrezygnować ze śpiewania ponieważ robiła to za niego publiczność.

 

Kiedy ucichła muzyka i zgasły światła wszyscy rozeszli się do domów, może trochę mokrzy i zmarznięci ale na pewno zadowoleni.

 

Galeria zdjęć


Wyniki konkursów i turniejów

 

Powiatowy Turniej Gmin - Park - Volley.
Udział wzięły reprezentacje Gmin: Chrzanowa, Alwerni, Trzebini i Libiąża.

Klasyfikacja końcowa:
1. Libiąż
2. Trzebinia
3. Chrzanów
4. Alwernia

 

Konkurs Szachowy
1. Wojdyński Jakub
2. Rudol Matylda
3. Palowski Marek
4. Perończyk Karol
5. Drop Szymon

 

Festiwal Ziemniaków po Cabańsku
1. Stowarzyszenie „Nasze Psary",
2. Elżbieta Machnik z grupą z Podlipia,
3. Krzysztof Sojka z Olszyn

 

V Powiatowy Konkurs Latawcowy

uczniowie klas I-III szkoły podstawowej
1. Milena Bolek
2. Radosław Rucki


uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej
1. Daniel Nieduziak
2. Miłosz Wojnarowski, Kacper Dębiec
3. Patryk Mateusz Kubański

uczniowie klas I-III gimnazjum
1. Jakub Klag

młodzież ponadgimnazjalna i dorośli
1 . Edward Palarz

 

Mistrzostwa Powiatu w Piłkarzykach
1. Konrad Lis i Sebastian Urbański
2. Sebastian Kamieniarz i Barański Patryk
3. Szczurek Maksymilian i Szczurek Arkadiusz

 

Familiada Rowerowa
Nagrodę główną - rower ufundowany przez Tadeusza Szybalskiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu i Stanisława Szczurka Radnego Rady Miasta w Trzebini wygrała Anna Stolarz