Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Nowoczesna hala sportowa przy chrzanowskim gimplu

Od kilku dni uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Chrzanowie ćwiczą w nowej hali sportowej.

Nowoczesna hala sportowa przy chrzanowskim gimplu

Klementyna Kłeczek i Adam Potocki dziękują za wykonane projekty hali chrzanowskiej firmie Progresbud

 

Budowa hali sportowej, boiska wielofunkcyjnego i zagospodarowanie terenu wokół szkoły (prace brukarskie, wymiana i uzupełnienie starych nawierzchni od strony podwórza, odwodnienie terenu przy szkole i boiska, ogrodzenie boiska) kosztowały 5,4 mln zł.
- Inwestycja była kosztowna. Udało się jednak pozyskać 1 mln zł z Małopolskiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej. Pozostałe 4,4 mln zł wyłożyliśmy z budżetu powiatu. Zleciliśmy wykonanie projektu autorskiego hali firmie Progresbud tak, by nowy obiekt pasował do zabytkowych murów. Z sukcesem połączono tradycję z nowoczesnością - mówi wicestarosta Adam Potocki.
- Warto wspomnieć również o odnowieniu dotychczasowej sali gimnastycznej, w której także odbywają się lekcje wuefu i o drobnych remontach takich jak powiększenie biblioteki czy remont pracowni biologicznych i sekretariatu - podkreśla Bożena Bierca, dyrektor I LO w Chrzanowie.
Ale to nie wszystko. Oprócz powstania hali sportowej i boiska wielofunkcyjnego I LO w Chrzanowie zyskało także nowy wygląd.
Powiat przeprowadził termomodernizację budynku, w ramach której wymieniono instalację centralnego ogrzewania, okna i drzwi oraz wykonano nową elewację.
Termomodernizację sfinansowano z kredytu termomodernizacyjnego umarzalnego w 25 procentach oraz z Powiatowego Funduszy Ochrony Środowiska. Prace remontowe wykonywano pod nadzorem konserwatora zabytków.
Dodatkowo wymieniono drzwi w starym skrzydle szkoły i odnowiono korytarze w tej części budynku.

- Ta placówka zasługiwała na kompleksowe podejście z uwagi na lokalizację w centrum miasta, swoją historię i nabór. Dobry nabór świadczy o tym, że w bazę oświatową warto inwestować. Ale I LO to nie jedyna szkoła, którą wyremontowaliśmy w mijającej kadencji - dodaje wicestarosta Potocki.
Klaudia Remsak 

Galeria zdjęć