Adam Potocki starostą chrzanowskim

1 grudnia Rada Powiatu Chrzanowskiego wybrała nowego starostę. Został nim Adam Potocki pełniący funkcję wicestarosty w poprzedniej kadencji. Głosowało na niego dziewiętnastu spośród 24 obecnych radnych. Pięciu wstrzymało się od głosu.

Adam Potocki starostą chrzanowskim

Zarząd Powiatu Chrzanowskiego: od lewej Edward Kopeć, Maria Siuda (wicestarosta), Adam Potocki (starosta), Leszek Kowalski i Jan Pająk

- Zapewniam, że będę się starał piastować to stanowisko rzetelnie i godnie. Będę współpracował z zarządem, radą, jednostkami organizacyjnymi powiatu, gminami i urzędem marszałkowskim - mówił podczas pierwszej sesji nowej rady starosta Adam Potocki.
Przyznał, że wybór na to stanowisko jest wyzwaniem, bo IV kadencja będzie trudna ze względu na ograniczone możliwości finansowe powiatu chrzanowskiego. Dziękował za współpracę dotychczasowemu staroście Januszowi Szczęśniakowi, członkom zarządu: Janowi Pająkowi, Krzysztofowi Kozikowi i Markowi Jeleniowi oraz przewodniczącemu rady Andrzejowi Urydze. Wskazał kandydatów na członków zarządu: Leszka Kowalskiego (przewodniczący komisji zdrowia poprzedniej kadencji, sołtys Płazy, ratownik medyczny), Edwarda Kopcia (przewodniczący komisji bezpieczeństwa poprzedniej kadencji,  kierownik oświęcimskiego inspektoratu rejonowego Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych) oraz Jana Pająka (członek zarządu poprzedniej kadencji, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół w Libiążu).
Wicestarostą została Maria Siuda, była wiceburmistrz Libiąża. Głosowało na nią 18 radnych. 22 głosy zdobył Leszek Kowalski, 20 głosów Jan Pająk i 19 Edward Kopeć.
Radni wybrali także swojego przewodniczącego. Postawili na doświadczonego w pełnieniu tej funkcji Andrzeja Urygę (22 głosy „za"). Jego zastępcami zostali: Tadeusz Szybalski (wiceprzewodniczący rady powiatu III kadencji) i Kazimierz Siejka (przewodniczący komisji rewizyjnej  III kadencji). Na pierwszego wiceprzewodniczącego nowej rady postawiło 18 radnych, na drugiego 19.
W pierwszym posiedzeniu nie uczestniczył jeden radny: Adam Adamczyk. Obecny burmistrz Trzebini startuje w II turze wyborów na to stanowisko. Jeśli wygra, zrezygnuje z mandatu radnego powiatowego, a wtedy jego miejsce zajmie Adam Pasternak.
(KR)

Dyżury przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu Chrzanowskiego