Edukacja turystyczna - kolejny etap rozwoju

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej będące filią Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie przeprowadziło w wybranych przedszkolach i szkołach naszego powiatu program edukacji turystycznej.

Edukacja turystyczna - kolejny etap rozwoju

W tej nowatorskiej formie edukacji i promocji podstawą wykładu oraz dyskusji była prezentacja multimedialna pod tytułem „Czym jest Informacja Turystyczna".

Zmodyfikowana forma prezentacji, poszerzona o elementy zabaw była z kolei podstawą na spotkaniach w przedszkolach i młodszych klasach szkół podstawowych. Dodatkowo młodzież brała udział w warsztatach przeprowadzonych w siedzibie PCIT gdzie uczyła się obsługi gości, serwisu internetowego, zasad gromadzenia i wydawania materiałów promocyjnych, współpracy z partnerami punktów Informacji Turystycznej oraz funkcjonowania powstającego Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej.

W spotkaniach i warsztatach wzięło udział do tej pory 304 osoby.

Należy podkreślić, że program z uwagi na zainteresowanie jednostek oświatowych kontynuowany będzie w przyszłym roku.