Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Ziemniaki po cabańsku - prawdziwa kariera dopiero się zaczyna

Zaledwie dwa tygodnie minęły od wpisania Ziemniaków po cabańsku na listę produktów tradycyjnych a potrawa ta zyskuje coraz większy rozgłos na arenie ogólnopolskiej. Piszą o niej popularne gazety, znalazła się też w przepisach znanego kucharza Macieja Kuronia.

Ziemniaki po cabańsku - prawdziwa kariera dopiero się zaczyna

Przypominamy, że po kilku latach prac, promocji i gromadzenia dokumentacji udało się umieścić potrawę na liście produktów tradycyjnych. Decyzję tą podjęto 19 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, gdzie Rada ds. Produktów Tradycyjnych pod przewodnictwem Wojciecha Kozaka Członka Zarządu Województwa Małopolskiego zapoznała się z naszym lokalnym przysmakiem oraz wnioskiem dokumentującym historię oraz znaczenie potrawy.


Nadmieniamy, że potrawa doczekała się własnego święta organizowanego co roku Festiwalu Ziemniaków po cabańsku oraz zdobywała liczne nagrody w konkursach, plebiscytach i festiwalach.


Poniżej podajemy linki do stron, gdzie zamieszczone zostały informacje o naszym przysmaku:

 

Rzeczpospolita

Przepisy Macieja Kuronia

E-fakt.pl

Gazeta Wyborcza

Wirtualna Polska

Wikipedia

Moje gotowanie

Kasztelania