Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Licealiści z Sierszy wystawili „Królewnę Śnieżkę"

3 grudnia uczniowie klasy II a z I Licem Ogólnokształcącego w Sierszy gościli w Szkole Podstawowej w Gaju z przedstawieniem „Królewna Śnieżka". Widowisko oglądali uczniowie najmłodszych klas.

Licealiści z Sierszy wystawili „Królewnę Śnieżkę"

Uczennice I LO w Sierszy


- Skupienie i uśmiech na twarzy maluchów świadczą o atrakcyjności naszego spektaklu. Wystawialiśmy go już wcześniej w innych szkołach i przedszkolach - przyznaje Monika Dębska, pedagog szkolny, pod której kierunkiem przygotowano spektakl.
Przedmiotem dodatkowym dla uczniów klasy II a jest pedagogika i psychologia. Młodzież ma praktykę pedagogiczną w Przedszkolu Samorządowym nr 6 i Szkole Podstawowej w Gaju.
- Podczas praktyk w tych placówkach uczymy się pracy z dziećmi i próbujemy organizować czas swoim małym podopiecznym. Lubimy to - mówi Marlena Zając, uczennica kl. II a.
- Dzięki tym praktykom uczniowie mają możliwość znaleźć potwierdzenie dla własnej wiedzy i umiejętności pedagogicznych. Pozwoli to być może w przyszłości wybrać właściwą uczelnię pedagogiczną i związać swoje życie zawodowe z jakąś formą pracy z dziećmi i młodzieżą. Taki jest właśnie sens i idea tworzenia klas tzw. „pedagogicznych" - wyjaśnia Elżbieta Kurek, dyrektor I LO w Sierszy.
(KR)

 

Galeria zdjęć