Licealiści z Sierszy wystawili „Królewnę Śnieżkę"

3 grudnia uczniowie klasy II a z I Licem Ogólnokształcącego w Sierszy gościli w Szkole Podstawowej w Gaju z przedstawieniem „Królewna Śnieżka". Widowisko oglądali uczniowie najmłodszych klas.

Licealiści z Sierszy wystawili „Królewnę Śnieżkę"

Uczennice I LO w Sierszy


- Skupienie i uśmiech na twarzy maluchów świadczą o atrakcyjności naszego spektaklu. Wystawialiśmy go już wcześniej w innych szkołach i przedszkolach - przyznaje Monika Dębska, pedagog szkolny, pod której kierunkiem przygotowano spektakl.
Przedmiotem dodatkowym dla uczniów klasy II a jest pedagogika i psychologia. Młodzież ma praktykę pedagogiczną w Przedszkolu Samorządowym nr 6 i Szkole Podstawowej w Gaju.
- Podczas praktyk w tych placówkach uczymy się pracy z dziećmi i próbujemy organizować czas swoim małym podopiecznym. Lubimy to - mówi Marlena Zając, uczennica kl. II a.
- Dzięki tym praktykom uczniowie mają możliwość znaleźć potwierdzenie dla własnej wiedzy i umiejętności pedagogicznych. Pozwoli to być może w przyszłości wybrać właściwą uczelnię pedagogiczną i związać swoje życie zawodowe z jakąś formą pracy z dziećmi i młodzieżą. Taki jest właśnie sens i idea tworzenia klas tzw. „pedagogicznych" - wyjaśnia Elżbieta Kurek, dyrektor I LO w Sierszy.
(KR)

 

Galeria zdjęć