Zakończono budowę nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie

14 grudnia przecięto wstęgę, teraz czas na wielką wyprowadzkę z dotychczasowego lokum przy ul. Oświęcimskiej w Chrzanowie. Bibliotekarze przeniosą do nowej siedziby przy ul. Broniewskiego tysiące woluminów.

Zakończono budowę nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie

Wstęgę przecinają: Marek Sowa - marszałek województwa małopolskiego, Adam Potocki - starosta chrzanowski, Ryszard Kosowski - burmistrz, Krzysztof Zubik - przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie, Stanisław Lessaer - kierownik zespołu projektowego biblioteki i wiceprezes P.A. Nova S.A. oraz Zbigniew Boczkowski - prezes Przedsiębiorstwa Produkcyjnego i Usługowego „CONCRET" w Tychach - generalny wykonawca.

Budowę biblioteki rozpoczęto 1 czerwca 2009 roku, a zakończono 6 grudnia 2010 roku. Otwarcie zaplanowano na marzec 2011 roku.
Placówka podzielona jest na wypożyczalnię dla dorosłych, dział multimedialny ze stanowiskami komputerowymi i dostępem do Internetu, dział dziecięcy, czytelnię naukową z działem zbiorów regionalnych oraz czytelnię prasy.
(KR)

Czy wiesz, że...
Budowę chrzanowskiej biblioteki dofinansowała Unia Europejska w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, a pieniądze przyznał urząd marszałkowski. Inwestycja kosztowała ponad 16 mln zł, z czego prawie 11,5 mln zł stanowiła dotacja unijna.
(źródło: www.chrzanow.)