Podsumowano IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie - tradycja i współczesność"

Konkurs organizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury miał przypomnieć o bogactwie polskich tradycji i obyczajów. Wystawa najlepszych prac w PMDK będzie otwarta do 15 stycznia.

 

Podsumowano IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie - tradycja i współczesność"

- Dzieci malowały świętego Mikołaja, choinkę, stół wigilijny, kolędników i szopkę betlejemską. Stosowały różnorakie techniki: rysowały kredkami, malowały farbami, tworzyły witraże, grafiki i wydzieranki, rzeźbiły - wylicza Mirosława Piotrowska, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini.
Na tegoroczny konkurs zgłoszono 981 prac plastycznych uczniów z 93 szkół z całej Małopolski.
- Są to prace na wysokim poziomie artystycznym. Mamy nadzieję, że wystawa stanie się inspiracją do twórczości kolejnych młodych twórców i uświetni okres Bożego Narodzenia - dodaje Mirosława Piotrowska.
Prace oceniało jury w składzie: Mirosława Piotrowska - dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini, Jolanta Ciejek - nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 6 w Chrzanowie, ks. Stanisław Bercal - proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini, Barbara Kipek - nauczyciel Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebini i Małgorzata Hołownia - instruktor plastyki w Libiąskim Centrum Kultury
Podczas spotkania podsumowującego konkurs wystąpili: orkiestra Albert Band Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebini, Chrzanowa, Libiąża pod kierunkiem Małgorzaty Liszki - nauczyciela zajęć muzykoterapii PMDK w Trzebini, wolontariuszy i pracowników WTZ, a także solistki studia muzycznego PMDK: Katarzyna Kucharska, Karolina Sikora, Marta Deja i Anita Wojciechowska.

(kR)

 

Galeria zdjęć  

 

WYNIKI KONKURSU

 

Kategoria wiekowa: PRZEDSZKOLA - NAGRODA

1. Julia Hornik, 5 lat, Przedszkole Samorządowe w Bolęcinie )Monika Smółka, Beata Dulowska)
2. Marta Tomera, 6 lat, Przedszkole Samorządowe nr 2 w Libiążu (Jolanta Baca)
3. Aleksandra Jamroż, 4 lata, Przedszkole przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Młoszowej (Małgorzata Swerczek, Joanna Dąbek)
4. Alicja Głogowska, 4 lata, Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Psarach (Agata Strzelichowska, Małgorzata Klechowska)
5. Dominika Maciejczyk, 6 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach( Danuta Słyś-Tohl)
6. Karolina Oświęcimska, 6 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Danuta Słyś-Tohl)
7. Jakub Grądalski, 6 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)
8. Anna Wojtczyk, 6 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu(Maria Mrożek)
9. Julia Warchoł, 6 lat, Przedszkole Samorządowe im. Św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie (Alicja Szlachcic)
10. Anna Pena, 5 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach (Sylwia Kolber)
11. Alicja Siarnecka, 6 lat, Przedszkole Samorządowe nr 5 w Chrzanowie (Bożena Polańska, Beata Szostak)
12. Wiktoria Krupa, 5 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Maria Podobińska)
13. Liwia Olek, 4 lata, Przedszkole przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym wMłoszowej (Elżbieta Pabis, Joanna Dąbek)
14. Julia Dranka, 5 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Danuta Słyś-Tohl)
15. Juan Fernandez-Marcote, 6 lat, Przedszkole Samorządowe nr 2 w Libiążu (Barbara Dela)
16. Tymoteusz Kowalczyk, 6 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu (Urszula Michorczyk)
17. Bartosz Siemek, 6 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini( Beata Niżnik-Gębalska)
18 Jan Jamro, 6 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)
19. Michał Osmala, 6 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu (Maria Bogdał)
20. Zuzanna Mroczka, 6 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu (Maria Bogdał)
21. Jagoda Kaczmarczyk, 3 lata, Przedszkole przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Młoszowej (Małgorzata Swerczek, Joanna Dąbek)
22. Aleksandra Bartosik, 3 lata, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Trzebini(Magdalena Kurek, Anna Chrząszczyk)
23. Monika Garalowska, 6 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka"
w Zakopanem (Urszula Suchorab)


Kategoria wiekowa: 7- 9 lat - NAGRODA

1. Konrad Marszałek, 7 lat, Świetlica Szkolna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Osieku (Ewa Jekiełek)
2. Wojciech Frej, 7 lat, Świetlica Szkolna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Osieku (Ewa Jekiełek)
3. Aleksandra Zezyk, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Myślachowicach (Monika Rudnicka)
4. Natalia Kryjak, 9 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie (Sylwia Kolber)
5. Wiktoria Florczyk, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Wojciech Haberek)
6. Natalia Pabiś, 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Danuta Słyś-Tohl)
7. Magdalena Cieślik 8 lat Dom Kultury „Podgórze" Klub Osiedlowy „Soboniowice" w Krakowie (Ewa Paluch)

8. Nikola Burdyl, 8 lat, Zespół Szkół w Mętkowie (Ewa Grudzień)
9. Karolina Stawowczyk, 9 la,t Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie (Sylwia Kolber)
10. Gabriela Sawicka, 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Danuta Słyś-Tohl)
11. Anna Ludzia, 7 la,t Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu (Maria Mrożek)
12. Kamil Hajduk, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)
13. Aleksandra Matlak, 7 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach (Sylwia Kolber)
14. Jakub Mulica, 8 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Maria Podobińska)
15. Anna Kulińska, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Wojciech Haberek)
16. Dominik Pikoń, 7 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini (Beata Niżnik-Gębalska)
17. Jagoda Bekier, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach( Danuta Słyś-Tohl)
18. Wiktoria Smoleń, 7 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini( Beata Niżnik-Gębalska)
19. Maciej Jamro, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)
20. Katarzyna Popławska,9 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Urszula Suchorab)
21. Katarzyna Grzesiak, 9 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Ewa Mazoś)


Kategoria wiekowa: 7- 9 lat - KWALIFIKACJA DO WYSTAWY

1. Marta Michna, 9 lat, Zespół Szkół Nr 3 w Chrzanowie - Szkoła Podstawowa (Anna Filipowicz)
2. Karolina Kempys, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Myślachowicach (Monika Rudnicka)
3. Anna Osmala, 8 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu (Maria Bogdał)
4. Weronika Białoń, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Wojciech Habere)k
5. Kinga Adamczyk, 9 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie( Sylwia Kolber)
6. Piotr Budzyk, 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu (Maria Mrożek)
7. Joanna Grzybek, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu (Urszula Michorczyk)
8. Natalia Księżyk, 7 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini( Beata Niżnik-Gębalska)
9. Joanna Sibik, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Bolęcinie (Krystyna Dębska)
10. Melanie Vitharanage, 8 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie (Sylwia Kolber)
11. Ola Karpiel, 8 lat, Tatrzańskie Centrum Kulturyi Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Ewa Mazuś)
12. Szymon Styrczula, 8 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka"
w Zakopanem (Ewa Mazuś)
13. Beata Ślęczka, 8 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka"
w Zakopanem (Urszula Suchorab)
14. Marta Pieróg, 9 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka"
w Zakopanem Urszula Suchorab
15. Michał Stawarski, 8 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Urszula Suchorab)
16. Ewa Maraszewska, 8 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury
i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Urszula Suchorab)
17. Agnieszka Słowik, 9 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka"
w Zakopanem (Urszula Suchorab)


Kategoria wiekowa: 10-12 lat - NAGRODA

1. Małgorzata Skibińska, 11 lat, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego
w Krakowie (Lidia Mucha)
2. Gabriela Jamro, 12 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)
3. Julia Konieczny, 10 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Danuta Słyś-Tohl)
4. Weronika Lubaś, 10 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)
5. Małgorzata Bańkowska, 11 lat, Zespół Szkół w Płazie (Jadwiga Leśna-Karnas)
6. Agata Kołodziej, 10 lat, Zespół Szkół Nr 1 w Oświęcimiu (Anetta Sanak)
7. Julia Matejko, 10 lat, Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu (Władysława Kapcińska)
8. Mateusz Korpacki, 10 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini (Beata Niżnik-Gębalska)
9. Mikołaj Bąba, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
w Libiążu (Ewa Baranowska)
10. Iwona Zdebik, 12 lat, Zespół Szkół w Płazie( Jadwiga Leśna-Karnas)
11. Karolina Olszewska, 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu (Ewa Baranowska)
12. Paulina Stawarz, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Bolęcinie (Krystyna Dębska)
13. Dominika Wolas, 11 lat, Zespół Szkół nr 1 w Oświęcimiu (Anetta Sanak)
14. Iwo Walecki, 12 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)
15. Justyna Hereda, 12 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach (Sylwia Kolber)
16. Dominik Belniak, 11 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)
17. Patrycja Niedospiał, 12 lat, Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu (Władysława Kapcińska)
18. Magdalena Tatko, 10 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)
19. Paulina Szkółka, 12 lat, Zespół Szkół w Płazie (Jadwiga Leśna-Karnas)
20. Maria Bąk, 12 lat, Zespół Szkół nr 3 w Chrzanowie - Szkoła Podstawowa (Renata Siemiątkowska-Wilczyńska)
21. Karolina Penczek, 11 lat, Zespół Szkół w Żarkach (Anna Rybak)
22. Natalia Kowalczyk, 12 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Urszula Suchorab)
23. Kamila Marusarz, 12 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Maria Podobińska)


Kategoria wiekowa: 10-12 lat - KWALIFIKACJA DO WYSTAWY

1. Kacper Pamuła, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 6 w Trzebini (Agata Dąbek)
2. Aleksandra Wilkosz, 12 lat, Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu (Władysława Kapcińska)
3. Małgorzata Rochowiak, 10 lat, Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu (Władysława Kapcińska)
4. Agnieszka Oracz, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 6 w Trzebini (Agata Dąbek)
5. Kacper Kuk, 12 lat, Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu (Władysława Kapcińska)
6. Karol Przybyłowicz, 12 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)
7. Sabina Gasidyło, 11 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach (Sylwia Kolber)
8. Zofia Ryś, 10 lat, Zespół Szkół Nr 1 w Oświęcimiu (Anetta Sanak)
9. Marta Gajek, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Myślachowicach (Lidia Majerska)
10. Paulina Toth, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Myślachowicach (Lidia Majerska)
11. Zuzanna Składanowska, 12 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Maria Podobińska)
12. Oliwia Ziółkowska, 10 lat, Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa w Dłużcu (Agata Piwowarczyk)
13. Zuzanna Karpiel,10 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka"
w Zakopanem (Ewa Mazuś)
14. Karolina Gąsienica-Roj, 10 lat,  Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Ewa Mazuś)
15. Joanna Ślęczka, 11 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Urszula Suchorab)
16. Patrycja Rodziewicz, 10 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury
i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem (Urszula Suchorab)

 

Kategoria wiekowa: szkoły gimnazjalne - NAGRODA

1. Ewelina Kubica, 13 lat, Publiczne Gimnazjum w Krzeszowicach (Anna Wentrys-Kurdziel)
2. Kinga Sraga,13 lat, Gimnazjum Nr 2 w Libiążu (Anna Hoffmann)
3. Alicja Grabowska, 14 lat, Zespół Szkół Nr 3 w Chrzanowie - Publiczne Gimnazjum nr 3 ( Renata Siemiątkowska-Wilczyńska)
4. Kamil Dąbek, 14 lat, Zespół Szkół Nr 3 w Chrzanowie - Publiczne Gimnazjum nr 3(Renata Siemiątkowska-Wilczyńska)
5. Magdalena Ludwin, 15 lat, Zespół Szkół w Płazie (Jadwiga Leśna-Karnas)
6. Kinga Bryśkiewicz, 14 lat, Zespół Szkół w Płazie (Jadwiga Leśna-Karnas)
7. Alicja Wójciak, 14 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu (Maria Bogdał)
8. Patrycja Meus, 15 lat, Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu (Władysława Kapcińska)
9. Natalia Gajkowska, 13 lat, Publiczne Gimnazjum w Krzeszowicach (Anna Wentrys-Kurdziel)
10. Maria Włoch, 13 lat, Zespół Szkół nr 1 w Alwerni (Jadwiga Gniewek-Sporysz)
11. Witold Soczek, 14 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)


Kategoria wiekowa: szkoły gimnazjalne - KWALIFIKACJA DO WYSTAWY

1. Aleksandra Dudek, 15 lat, Publiczne Gimnazjum w Krzeszowicach (Anna Wentrys-Kurdziel)
2. Hubert Maciejczyk, 15 lat, Zespół Szkół nr 1 w Oświęcimiu  (Anetta Sanak)
3. Klaudia Bąk, 14 lat, Zespół Szkół w Płazie (Jadwiga Leśna-Karnas)
4. Sabina Grynia, 15 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu (Maria Mrożek)
5. Eliza Kuciakowska, 14 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)
6. Sylwia Stelmach, 13 lat, Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu (Władysława Kapcińska)


Kategoria wiekowa: szkoły ponadgimnazjalne - NAGRODA

1. Agnieszka Jaszczyk, 16 lat, Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu (Władysława Kapcińska)
2. Joanna Wiencko, 16 lat Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (Grzegorz Karpiński)


Kategoria wiekowa: Ośrodki Szkolno-Wychowawcze - NAGRODA

1. Kamil Mirek, 15 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chrzanowie - Gimnazjum (Stanisław Apriasz)
2. Patrycja Pietrzak, 17 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chrzanowie - Gimnazjum (Stanisław Apriasz)
3. Andżelika Filas, 16 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu (Maria Bogdał)

(W nawiasie nazwiska nauczycieli)