Podsumowano IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie - tradycja i współczesność"

Konkurs organizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury miał przypomnieć o bogactwie polskich tradycji i obyczajów. Wystawa najlepszych prac w PMDK będzie otwarta do 15 stycznia.

- Dzieci malowały świętego Mikołaja, choinkę, stół wigilijny, kolędników i szopkę betlejemską. Stosowały różnorakie techniki: rysowały kredkami, malowały farbami, tworzyły witraże, grafiki i wydzieranki, rzeźbiły - wylicza Mirosława Piotrowska, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini.
Na tegoroczny konkurs zgłoszono 981 prac plastycznych uczniów z 93 szkół z całej Małopolski.
- Są to prace na wysokim poziomie artystycznym. Mamy nadzieję, że wystawa stanie się inspiracją do twórczości kolejnych młodych twórców i uświetni okres Bożego Narodzenia - dodaje Mirosława Piotrowska.
Prace oceniało jury w składzie: Mirosława Piotrowska - dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini, Jolanta Ciejek - nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 6 w Chrzanowie, ks. Stanisław Bercal - proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini, Barbara Kipek - nauczyciel Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebini i Małgorzata Hołownia - instruktor plastyki w Libiąskim Centrum Kultury
Podczas spotkania podsumowującego konkurs wystąpili: orkiestra Albert Band Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebini, Chrzanowa, Libiąża pod kierunkiem Małgorzaty Liszki - nauczyciela zajęć muzykoterapii PMDK w Trzebini, wolontariuszy i pracowników WTZ, a także solistki studia muzycznego PMDK: Katarzyna Kucharska, Karolina Sikora, Marta Deja i Anita Wojciechowska.

(kR)

WYNIKI KONKURSU

Kategoria wiekowa: PRZEDSZKOLA - NAGRODA

1. Julia Hornik, 5 lat, Przedszkole Samorządowe w Bolęcinie )Monika Smółka, Beata Dulowska)