Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Danuta Kapcia nie jest już radną

 Radna powiatowa Danuta Kapcia złożyła mandat z powodów zdrowotnych. Na sesji 30 grudnia rada podjęła uchwałę w tej sprawie.

Danuta Kapcia nie jest już radną

Danuta Kapcia 

 

Danuta Kapcia startowała do Rady Powiatu Chrzanowskiego z listy Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP. W piśmie z 27 grudnia do przewodniczącego rady radna dziękuje za zaufanie wyborcom.

„Chciałam rzetelnie i sumiennie pracować, ale przez najbliższych kilka miesięcy moja absencja byłaby bardzo wysoka. Zakłócałoby to pracę całej Rady (...)" - wyjaśnia w piśmie.

Danuta Kapcia była przewodniczącą komisji budżetu. Podczas grudniowego posiedzenia radni wybrali nową przewodniczącą. Została nią Ewa Jędrysik.

(KR)   

 

Czy wiesz, że...

Zgodnie z ordynacją wyborczą w przypadku wygaśnięcia mandatu radnego rada podejmuje na następnej sesji uchwałę o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kojejno największą liczbę głosów, a nie stracił prawa wybieralności. Radnego wskazuje komisarz wyborczy.