Likwidują ubytki w drogach powiatowych

Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie naprawia zniszczone pierwszym atakiem zimy trakty.
- Podjęliśmy doraźne prace naprawcze. Zabezpieczyliśmy dziury szczególnie niebezpieczne dla ruchu - mówi Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.

 

Likwidowane są największe ubytki na drogach powiatowych m.in. w Grojcu (ul. Głowackiego), Alwerni (ul. Prusa), Gromcu (ul. Broniewskiego), Libiążu (ul. Jaworowa, 1 Maja), Żarkach (ul. Astronautów), Karniowicach (ul. Łokietka), Czyżówce (ul. Długa), Chrzanowie (ul. Powstańców Styczniowych), Pogorzycach (ul. Szymanowskiego) i Zagórzu (ul. Wieczysta).
- Użytkowników dróg powiatowych prosimy o informacje, gdzie jeszcze znajdują się szczególnie niebezpieczne wyrwy w jezdni, które wymagają natychmiastowej likwidacji. Z większymi remontami czekamy do wiosny - dodaje dyrektor Żuradzki.
Jednocześnie Powiatowy Zarząd Dróg przygotowuje się do przebudowy ciągu dróg powiatowych w gminie Trzebinia w ramach tzw. schetynówek. Na przełomie stycznia i lutego zostanie ogłoszony przetarg na wykonawstwo. Przypomnijmy, że chodzi o remont ciągu ul. Paderewskiego w Dulowej - Łokietka w Karniowicach - Jana Pawła II i ul. Ostra Góra w Psarach. Wstępna wartość projektu wynosi 6,4 mln zł. Dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych wyniesie 3 mln zł.
(KR)