Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Powiat przebuduje światła w Luszowicach

Sygnalizacja świetlna w rejonie przejazdu pod nasypem kolejowym na ul. 21 Stycznia w Luszowicach zostanie rozbudowana, by poprawić bezpieczeństwo użytkowników drogi i płynność ruchu pojazdów. Tak zdecydował Zarząd Powiatu Chrzanowskiego na posiedzeniu 13 stycznia.

 

Powiat przebuduje światła w Luszowicach

Sygnalizacja świetlna w rejonie przejazdu pod nasypem kolejowym na ul. 21 Stycznia w Luszowicach zostanie rozbudowana 

 

- Sygnalizacja regulująca pierwszeństwo ruchu na zwężonym odcinku drogi nie reaguje na rowerzystów i pieszych. Zwróciliśmy się więc ze wstępnym zapytaniem ofertowym do wiarygodnego wykonawcy i serwisanta sygnalizacji świetlnych o podanie możliwości formalnych i technicznych oraz oszacowanie kosztów tej inwestycji - mówi Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.
Pierwszy wariant przewidywał montaż dwóch przycisków wzbudzających na masztach, przesterowanie sygnalizacji i wydzielenie pobocza asfaltowego dla ruchu pieszych. Wybrano drugi. Dwa dodatkowe maszty z latarniami i przyciskami dla pieszych oraz wymieniony sterownik pozwolą dostosować sygnalizację do ruchu pieszych i rowerzystów. Będzie to kosztować powiat ok. 12 tys. zł. To rozwiązanie pozytywnie zaopiniowała Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie.
Dyrektor PZD zapowiada rozpoczęcie prac na wiosnę.
(KR)