Powiat przebuduje światła w Luszowicach

Sygnalizacja świetlna w rejonie przejazdu pod nasypem kolejowym na ul. 21 Stycznia w Luszowicach zostanie rozbudowana, by poprawić bezpieczeństwo użytkowników drogi i płynność ruchu pojazdów. Tak zdecydował Zarząd Powiatu Chrzanowskiego na posiedzeniu 13 stycznia.

 

Powiat przebuduje światła w Luszowicach

Sygnalizacja świetlna w rejonie przejazdu pod nasypem kolejowym na ul. 21 Stycznia w Luszowicach zostanie rozbudowana 

 

- Sygnalizacja regulująca pierwszeństwo ruchu na zwężonym odcinku drogi nie reaguje na rowerzystów i pieszych. Zwróciliśmy się więc ze wstępnym zapytaniem ofertowym do wiarygodnego wykonawcy i serwisanta sygnalizacji świetlnych o podanie możliwości formalnych i technicznych oraz oszacowanie kosztów tej inwestycji - mówi Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.
Pierwszy wariant przewidywał montaż dwóch przycisków wzbudzających na masztach, przesterowanie sygnalizacji i wydzielenie pobocza asfaltowego dla ruchu pieszych. Wybrano drugi. Dwa dodatkowe maszty z latarniami i przyciskami dla pieszych oraz wymieniony sterownik pozwolą dostosować sygnalizację do ruchu pieszych i rowerzystów. Będzie to kosztować powiat ok. 12 tys. zł. To rozwiązanie pozytywnie zaopiniowała Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie.
Dyrektor PZD zapowiada rozpoczęcie prac na wiosnę.
(KR)