Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Starosta porozmawiał z licealistami z Sierszy

Starosta Adam Potocki i wicestarosta Maria Siuda spotkali się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Trzebini. Młodzież miała wiele pytań dotyczących planów włączenia placówki do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Na wszystkie otrzymała odpowiedź.

 

Starosta porozmawiał z licealistami z Sierszy

Spotkanie z trzebińskimi licealistami odbyło się 17 stycznia. Starosta wyjaśnił powody prawdopodobnego przeniesienia szkoły do innej siedziby.
- Nad każdą uwagą uczniów pochylimy się i każdego wysłuchamy - zapewniła na wstępie wicestarosta Maria Siuda.
Uczniowie liceum w Sierszy obawiają się, że nie zintegrują się z kolegami z zespołu szkół.
- Jestem przekonany, że integracja jest kwestią czasu. Nauczyciele obu szkół zrobią wszystko, by relacje między wami były zgodne - przyznał Adam Potocki.
Starosta uspokoił także, że w ZSECh lekcje nie będą odbywać się na dwie zmiany. Uczniowie proponowali, by dać szkole jeszcze jedną szansę. Wymyślili sposób.
- Gimnazjaliści mogą zadeklarować, że wybiorą liceum w Sierszy. I wtedy nie będzie problemu z naborem - uznali licealiści.
Ale takie deklaracje nie są wiążące i zwykle osoby, które podpisują się pod nimi zmieniają zdanie, do czego mają pełne prawo.
Młodzi powątpiewali także, czy sposób zachować renomę liceum ogólnokształcącego w zespole szkół zawodowych.
- W Polsce są setki liceów umiejscowionych w podobnych zespołach. W powiecie chrzanowskim ogólniak znajduje się w Zespole Szkół w Libiążu. W przypadku I LO w Sierszy taka kombinacja będzie szansą na większy nabór - stwierdził starosta Potocki.
Uczniowie boją się nowego, co zrozumiałe. Niektórzy z nich namawiają kolegów.  
- Poszukajmy plusów tej sytuacji. W końcu to my tworzymy szkołę, a nie budynek - oświadczyła jedna z uczennic obecnych na spotkaniu ze starostą.
Decyzja o włączeniu I LO w Sierszy do ZSECh w Trzebini ma zapaść na najbliższej sesji 27 stycznia.
(KR)