W piątek rozdanie nagród laureatom konkursu jasełkowego

Zakończono przesłuchania do VIII Powiatowego Konkursu Jasełek i Przedstawień Szopkowych „Powiatowe Jasełka". Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini zaprasza na podsumowanie przeglądu, które zaplanowano na 28 stycznia w Domu Kultury „Sokół". Wystąpi zespół teatralny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej.

 

W piątek rozdanie nagród laureatom  konkursu jasełkowego

Organizatorem konkursu jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Trzebini.
- Celem konkursu jest wspieranie rozwoju tradycyjnej twórczości teatralnej dzieci, młodzieży i grup międzypokoleniowych, popularyzacja ich dorobku artystycznego w tym zakresie, ożywienie i utrwalanie wartości ponadczasowych przez słowo, gest, wspólny śpiew, ruch sceniczny, a także nawiązanie do tradycyjnych obrzędów związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia w całym regionie - wyjaśnia Mirosława Piotrowska, dyrektor PMDK.
W konkursie mogły brać udział zespoły teatralne oraz grupy zwyczajowe z powiatu chrzanowskiego z przedszkoli, szkół, placówek przedszkolnych i rodzin.
Jury oceniało dobór tekstów, opracowanie dramaturgiczne, inscenizację i reżyserię, sposób realizacji scenicznej (kultura słowa, gest, ruch, itp.), oprawę plastyczną (w tym wykorzystanie rekwizytów i strojów), oprawę muzyczną (w tym śpiew) oraz walory wychowawcze przedstawienia.
(KR)

 

 

WYNIKI
KATEGORIA : SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI i GIMNAZJA ( 11 zespołów - 290 uczestników)
Jury w składzie: Aneta Mikołowska-Leśniakiewicz - teatrolog, Agnieszka Oczkowska - etnograf Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie, Maria Kuśmirek - kierownik Grupy Folklorystycznej „Bolęcanie" w Bolęcinie

I MIEJSCE
„Jasełka" - zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej w Luszowicach pod kierunkiem nauczycieli Lidii Jurkiewicz, Małgorzaty Śledzińskiej

II MIEJSCE
„Wesołych Świąt" - zespół teatralny „Czwórka" ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Trzebini pod kierunkiem nauczycieli Agnieszki Pawłowskiej, Anny Pawletty

III MIEJSCE
„Jak Jezusek nasz drogi zawitał w Krakowa progi" - zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Trzebini pod kierunkiem nauczycieli Agaty Dąbek, Agaty Bator

WYRÓŻNIENIE
„O pokój na świecie wznosimy wezwanie" - zespół teatralny z Zespołu Szkół w Płokach pod kierunkiem nauczycieli Anity Kuczawskiej, Haliny Kuśnierz, Pawła Majewskiego

WYRÓŻNIENIE
ANNA URBAŃCZYK (anioł) ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Trzebini za wykonanie kolędy „Gdy śliczna Pani Syna kołysała"
MACIEJ FORYŚ (anioł) i JAN CIEMIĘGA (lucyfer) z zespołu teatralnego „Trele Morele" z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Chrzanowie za osobowość sceniczną


KATEGORIA : PRZEDSZKOLA, SZKOŁY PODSTAWOWE- ZESPOŁY MIESZANE, ZESPOŁY WIELOPOKOLENIOWE (7 zespołów - 183 uczestników)
Jury w składzie: Mirosława Piotrowska - dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini, Maria Kuśmirek - kierownik Grupy Folklorystycznej „Bolęcanie" w Bolęcinie, Agata Dąbek - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 6 w Trzebini

PRZEDSZKOLA
I MIEJSCE
„Jezusa Narodzonego wszyscy witamy" - zespół teatralny„Witaminki" z Przedszkola Samorządowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej pod kierunkiem nauczycieli Marleny Pięty-Dudek, Barbary Spyt

II MIEJSCE
„Przedszkolaki i zabawki u Jezuska" - zespół teatralny „Przedszkolaki z Psar" z Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Psarach pod kierunkiem nauczycieli Agaty Strzelichowskiej, Małgorzaty Klechowskiej, Teresy Gągolskiej

III MIEJSCE
„Jasełka" - zespół teatralny „Starszaki" z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Trzebini pod kierunkiem nauczycieli Katarzyny Dulowskiej, Małgorzaty Sołdyk

WYRÓŻNIENIE
AMELIA TUPAJ (Maria) z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Trzebini za wykonanie kolędy
SANDRA SIEMEK(Maria) za wykonanie kolędy z PS przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej
KRZYSZTOF URODA (Józef) za osobowość sceniczną z PS przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej

SZKOŁY PODSTAWOWE- ZESPOŁY MIESZANE
I MIEJSCE
„Jak to było..." - zespół teatralny „Anielska Paka" ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie pod kierunkiem nauczycieli Katarzyny Kawali, Beaty Dudek, Elwiry Sojki

II MIEJSCE
Zespół teatralny „Nadzieja" ze Szkoły Podstawowej w Balinie pod kierunkiem nauczycieli Agnieszki Krysiak, Małgorzaty Pawlak

WYRÓŻNIENIE
MARTA NIEWIAROWSKA (anioł) ze SP Nr 1 w Chrzanowie za wykonanie kolędy
JOANNA PODGÓRSKA (Maria) ze SP Nr 1 w Chrzanowie za wykonanie kolędy MARTA MARSZAŁEK (diablica) ze SP Nr 1 w Chrzanowie za osobowość sceniczną

ZESPOŁY WIELOPOKOLENIOWE

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE
Rodzinno-Środowiskowy Zespół Regionalny „Nasz Tata" z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini i Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej Fundacji Viribus Unitis w Babicach pod kierunkiem nauczycieli Anny Dudek-Kozik, Ireneusza Stańczaka, Mariusza Kozika, Anny Jarczyk-Kopacz