Pięknie czytasz? Weź udział w konkursie

Do 18 lutego należy przesyłać zgłoszenia do IX Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini. Przesłuchania I etapu konkursu odbędą się w dniach 1-4 marca. Finał zaplanowano na 22-23 marca.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół, studenci i wychowankowie placówek przedszkolnych. Repertuar obejmuje dzieła literatury pięknej w poszczególnych kategoriach wiekowych: „Nasza mała czarodziejka" J. Papuzińskiej (klasy I SP), „Dzieci z Bullerbyn" A. Lindgren (dla klasy I-III SP), „Ania z Zielonego Wzgórza" L.M. Montgomery (kl. IV-VI SP), „Krzyżacy" H. Sienkiewicza (gimnazjaliści), „Pana Wołodyjowskiego" H. Sienkiewicza (licealiści).
Uczestnicy mają losować fragment utworu odpowiedniego dla danej kategorii do odczytania. Jury będzie oceniało technikę czytania (wymowę, płynność, usterki, poprawność artykulacji głosek, dykcję, akcent, tempo czytania), stosowanie środków ekspresji artystycznej (tempo, modulację głosu, mimikę, gesty, tzw. intuicję artystyczną) i ogólny wyraz artystyczny (postawę, kontakt z odbiorcą, strój, zachowanie, radzenie sobie z tremą).
(KR)

Chcesz wziąć udział w konkursie?
Wyślij zgłoszenie na adres: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini, ul. Kościuszki 72, 32-540 Trzebinia lub na adres mailowy mdktrzebinia@o2.pl z adnotacją: IX Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania