W II LO będą nowe okna i drzwi

W 2011 roku budynek II Liceum Ogólnokształcącego im. K. Baczyńskiego w Chrzanowie przejdzie termomodernizację. Obiekt z 1987 roku wymaga remontu. Elewacja jest zniszczona i zabrudzona. Zatraciła pierwotny wygląd.

W II LO będą nowe okna i drzwi

Autorem wizualizacji jest  Egoterm Doradztwo i Projektowanie Energooszczędne Maciej Konarski z Krakowa

- Podstawowy zakres prac termomodernizacyjnych będzie obejmował docieplenie ścian szkoły i stropodachów poszczególnych segmentów, wymianę okien, drzwi zewnętrznych i luksferów na pustaki szklane - wylicza Klementyna Kłeczek, dyrektor wydziału rozwoju i inwestycji starostwa.
Roboty dodatkowe to zabezpieczenie antygraffit na wysokości dwóch metrów, remont pokrycia zadaszeń nad wejściami, naprawa daszku nad wejściem, remont schodów zewnętrznych i podestów, szachtów (betonowe murki zabezpieczające piwnice) i renowacja poręczy przy schodach oraz krat zabezpieczających szachty.
Szacunkowy koszt inwestycji to 1 mln zł. Trwają rozmowy powiatu z gminą Chrzanów na temat partycypacji w kosztach i zakresu remontu budynku, którego gmina jest współwłaścicielem. Częścią wspólną obu samorządów jest sala gimnastyczna i przewiązki łączące budynki powiatowe B i D z segmentami gminnymi A i C.
- Termomodernizacja przyniesie wymierne efekty ekonomiczne, bo zmniejszone będą opłaty za ogrzewanie budynku - zaznacza Klementyna Kłeczek.

(KR)