Zielone biuro przy Grzybowskiego

Wydział ochrony środowiska z siedzibą przy ul. Grzybowskiego w Chrzanowie otrzyma certyfikat „Zielone Biuro" - poinformowała Ewa Figórska, kierownik projektu „Aktywna edukacja ekologiczna na Zielonych Szlakach Greenways" realizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska w Krakowie.

Zielone biuro przy Grzybowskiego

Pracownicy wydziału ochrony środowiska segregują śmieci podobnie jak urzędnicy głównej siedziby starostwa

- O przyznanie certyfikatu wydział ochrony środowiska wnioskował do fundacji w połowie 2010 roku. Kilka dni temu powiadomiono nas, że biuro wydziału go otrzymało na okres dwóch lat - mówi Wiesław Domin, dyrektor wydziału ochrony środowiska.
Tytuł „Zielone biuro" siedziba starostwa przy ul. Partyzantów w Chrzanowie zdobyła w ubiegłym roku. Podczas seminarium informacyjno-promocyjnego w czerwcu 2010 roku w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie Aleksandra Pacult z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska wyjaśniła, że zielone biuro to takie, w którym urządzenia są energooszczędne, papier ekologiczny, a zużyte baterie utylizowane. I takie właśnie są biura starostwa.
(KR)