Stowarzyszenie Przyjaciół Płok stara się o zgodę na prowadzenie liceum

Na posiedzeniu 3 marca Zarząd Powiatu Chrzanowskiego przychylił się do wniosku Stowarzyszenia Przyjaciół Płok o użyczenie budynku przy ul. Grunwaldzkiej 101 w Sierszy w celu prowadzenia w nim społecznego liceum ogólnokształcącego.

Stowarzyszenie Przyjaciół Płok stara się o zgodę na prowadzenie liceum

Budynek przy ul. Grunwadzkiej w Trzebini - Sierszy

- Ta zgoda jest niezbędna, by stowarzyszenie mogło starać się o zezwolenie na prowadzenie szkoły - mówi Jerzy Fraś, dyrektor wydziału edukacji starostwa.

Jeszcze nie wiadomo czy zostanie ogłoszony nabór do liceum przeniesionego w styczniu do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych, którego organem prowadzącym jest powiat. Decyzje zapadną wkrótce.

Budynek po publicznym liceum w Sierszy zostanie użyczony stowarzyszeniu nieodpłatnie. Zarząd powiatu wyraził już wolę użyczenia wyposażenia niezbędnego do realizacji zadań statutowych, będącego w posiadaniu I LO w Trzebini dla Stowarzyszenia Przyjaciół Płok, które będzie organem założycielskim Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini. Wyposażenie zostanie przekazane po zakończeniu inwentaryzacji mienia szkoły.

(KR)