Gimnazjaliści uczestniczyli w targach edukacyjnych

W ramach projektu „Co dalej gimnazjalisto” realizowanego  przez chrzanowską Fundację Krok Naprzód odbyły się targi edukacyjne.

Gimnazjaliści uczestniczyli w targach edukacyjnych

Spotkanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego z gimnazjalistami w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie trwało kilka godzin. Reprezentanci liceów i techników pokazywali młodszym kolegom zabawne filmy o szkole, rozdawali ulotki, częstowali łakociami i opowiadali o nauczycielach, atmosferze w szkole, zasadach rekrutacji.

Projekt „Co dalej gimnazjalisto” ma na celu zrównoważenie możliwości edukacyjnych absolwentów gimnazjów z obszarów wiejskich i miejskich poprzez działania informacyjno-szkoleniowe i doradcze podnoszące świadomość w zakresie korzyści płynących z kształcenia.

(KR)

fot. Uczniowie II LO w Chrzanowie