Odznaczenia i awanse dla strażaków

20 maja w ogrodach Zespołu Pałacowo – Parkowego w Młoszoweja odbyły się obchody „V Powiatowego Dnia Strażaka”.

Odznaczenia i awanse dla strażaków

Organizatorami obchodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Chrzanowie oraz Urząd Miasta w Trzebini.

Do Młoszowej przyjechali: poseł Beata Szydło, zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Konar, starosta chrzanowski Adam Potocki, samorządowcy, strażacy emeryci i renciści, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb, instytucji i  przedsiębiorstw współpracujących ze strażą pożarną, w tym środków masowego przekazu. Pododdział honorowy na uroczystość wystawiła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie oraz ochotnicze straże pożarne powiatu chrzanowskiego i poczty towarzyszące ochotniczych straży pożarnych.

- Dowódca uroczystości kpt. Dominik Prażuch złożył meldunek zastępcy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSPP, który w asyście dowódcy uroczystości  dokonał przeglądu pododdziałów. Podczas apelu za wzorową realizację zadań służbowych, a także współpracę i współdziałanie, których celem jest rozwój
i umocnienie ochrony przeciwpożarowej funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej pełniący służbę w Komendzie Powiatowej  PSP w Chrzanowie oraz druhowie OSP zostali odznaczeni i awansowani do wyższych stopni służbowych – relacjonuje st. kpt. Wojciech Rapka, rzecznik KP PSP w Chrzanowie.