Ponad tysiąc dzieci na stadionie Miejskiego Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Libiążu bawiło się podczas Dnia Dziecka 1.06.2011 r.

Tak dużej imprezy z okazji Dnia Dziecka w powiecie chrzanowskim jeszcze nie było.

Wśród wielu atrakcji na dzieci czekały gry, zabawy, konkursy oraz pokaz szkolenia psów policyjnych. Park linowy, w którym uczestnicy mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną, konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o ruchu drogowym, rozgrywki piłki nożnej i siatkowej. Ogromne zainteresowanie wzbudzały robot pirotechniczny, sprzęt antyterrorystyczny oraz motocykle Policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Chętni mogli zdawać egzamin na kartę rowerową wykazując się wiedzą o ruchu drogowym. Swój sprzęt zaprezentowali również Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa, Policja, VI Brygada Powietrznodesantowa oraz Komisariat Wodny Policji.

Fani seriali kryminalnych mogli spotkać się z aktorami W11 Wydział Śledczy, dostać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Publiczność zgromadzona na trybunach obejrzała mecz piłkarski Policja - Reszta Świata zakończony wynikiem 1:0 dla drużyny policjantów.

Specjalnie z okazji swojego święta dzieci otrzymały policyjną maskotkę – Inspektora Wawelka a także gadżety i łakocie ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Wyniki konkursów i turniejów:

1. SIATKÓWKA PLAŻOWA

I miejsce – Stój Karolina i Bojak Mateusz

II miejsce – Śniadek Klaudia i Wątroba Bartosz

III miejsce – Szumniak Ewelina i Majcherek Dawid

IV miejsce – Kępa Anna i Jedynak Piotr

2. PIŁKA NOŻNA

I miejsce – Zespół Szkolno – Gimnazjalny z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Libiążu

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Żarkach

3. KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

I miejsce – Jackowska Patrycja

II miejsce – Szkaradek Katarzyna

III miejsce Kania Piotr

I miejsce – Kania Michał

II miejsce – Linczowska Jagoda

III miejsce – Górnicki Karol

4. KONKURS KREDĄ. ŚWIAT BEZ ALKOHOLU (konkurs kredą na asfalcie)

I miejsce – Szkaradek Maria (14 lat)

II miejsce – Świątek Olek (11 lat)

III miejsce – Wojtanowski Mateusz (12 lat)

5. KONKURS RYSUNKOWY „ALKOHOL SZKODZI ZDROWIU" (konkurs rysunkowy na bloku)

I miejsce – Kosowska Julia (12 lat)

II miejsce – Zuzak Amelia (7 lat)

III miejsce – Nikityn Konrad (5 lat)

6. KONKURS WIEDZY NA TEMAT PRZECIWDZIALANIA ALKOCHOLIZMOWI I NARKOMANII

I miejsce – Pluta Julia (10 lat)

III miejsce – Kuzia Julia (13 lat)

II miejsce – Danielkis Karolina (14 lat)

7. GRY I ZABAWY

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Żarkach

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Gromcu

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Zagórzu

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Żarkach

III miejsce – Reszta Świata

Organizatorzy: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie we współpracy z Komendą Powiatową Policji
w Chrzanowie, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, wszystkie Urzędy Miast i Gmin z terenu powiatu chrzanowskiego, Libiąskie Centrum Kultury oraz Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Sponsorzy: Tymbark, Dan Cake, Werset, Inter Marche, Firma Reklamowa Eugeniusz Kurek, Firma ALEKX.