Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Młodzi Niemcy gościli w chrzanowskim starostwie

Starosta Adam Potocki spotkał się z grupą licealistów z miasta Brilon położonego w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. Młodzież przyjechała do powiatu chrzanowskiego w ramach rewizyty. W kwietniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie gościli w Niemczech. Chrzanowskie liceum współpracuje ze szkołą w Brilon od dwóch lat.

Młodzi Niemcy gościli w chrzanowskim starostwie

Fot. Licealiści z Niemiec gościli w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie 20 czerwca

 

- Celem wymiany polskiej i niemieckiej młodzieży jest  obalenie stereotypów dzielących te narody, wspólne poznanie się i integracja. Młodzi porozumiewają się głównie po angielsku, ale także po niemiecku i trochę po polsku – relacjonuje Dorota Mołata, nauczycielka języka niemieckiego w I LO w Chrzanowie.

Niemcom Polska bardzo się podoba.

- Wasz kraj jest pełen zieleni, ludzie są bardzo mili, a jedzenie pyszne. Jestem wegetarianinem, więc mięsa nie próbowałem, ale za to polska rodzina, u której mieszkam, przygotowała mi pierogi z truskawkami. Smakowały mi  - mówi Michael Kemmerling.

Goście zwiedzili już Chrzanów i Kraków oraz spotkali się z byłą więźniarką obozu koncentracyjnego mieszkającą obecnie w Chrzanowie. Pojadą jeszcze do Oświęcimia i Wieliczki.

(KR)