Babice mają podstację pogotowia ratunkowego

Od 1 lipca chrzanowskie pogotowie ratunkowe obsługuje także gminę Alwernia. Podstację umiejscowiono w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Centrum Promocji i Ochrony Zdrowia w Babicach. Stamtąd karetka będzie wyjeżdżała do chorych w Alwerni, Babicach i Libiążu.

Babice mają podstację pogotowia ratunkowego

Podczas uroczystego otwarcia podstacji starosta Adam Potocki podkreślił, że uruchomienie tego punktu nie było proste. Wraz z dyrektorem Szpitala Powiatowego w Chrzanowie walczył przez kilka miesięcy o dodatkowy podstawowy zespól ratownictwa medycznego.

- Dziękuję za pomoc starostwu, radnym powiatowym, wójtowi Babic i radnym gminnym oraz państwu Kadłuczkom prowadzącym Centrum Promocji i Ochrony Zdrowia w Babicach – powiedziała Ewa Potocka, dyrektor chrzanowskiego szpitala.

Dodała, że do podstacji trafi niebawem nowa karetka. W podstacji będą dyżurować wyłącznie ratownicy. Mieszkańcy mogą dzwonić na dwa numery: 999 i 112.