Etnomania w Wygiełzowie

Całodzienne warsztaty rzemiosła i rękodzieła ludowego, w tym garncarstwo, wikliniarstwo, bibułkarstwo, zabawkarstwo, bednarstwo, łyżkarstwo, ikony, korona klockowa, malarstwo na szkle, haft, zielarstwo, plecenie wianków, filcowanie i rzeźba, a także pokaz techno mody, tańce ludowe i koncert Joanny Słowińskiej były głównymi atrakcjami Etnomanii - Wielkich Warsztatów Regionalnych na Szlaku.

Etnomania  w Wygiełzowie

Wielkie Warsztaty Regionalne na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła odbyły się 17 lipca na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego  w Wygiełzowie. Impreza plenerowa okazała się sukcesem frekwencyjnym,  a wspaniała pogoda pozwoliła uczestnikom w pełni skorzystać z szerokiej oferty.

Patronat  honorowy nad imprezą objął marszalek województwa  małopolskiego Marek Sowa.  Warsztaty zorganizowały: Stowarzyszenie Szlak Tradycyjnego Rzemiosła, Fundacja NADwyraz, iNadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, którego gospodarzem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach uczestnictwa powiatu chrzanowskiego w Wielkich Warsztatach Regionalnych na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła stoisko plenerowe wystawili także pracownicy Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, którzy informowali o atrakcjach turystycznych powiatu chrzanowskiego.