Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Chrzanowskie liceum ma 100 lat

Dyrekcja, grono pedagogiczne i młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie zapraszają absolwentów i sympatyków na uroczystości obchodów 100-lecia szkoły. Zaplanowano je na 24 września.

Chrzanowskie liceum ma 100 lat

Fot. Budynek I LO w Chrzanowie

 

Harmonogram uroczystości obchodów 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie 24 września

 

8.00 – 8.30 - Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100 - lecie I LO w holu szkoły

8.30 -  9.00 - Przejście do kościoła św. Mikołaja

9.00 – 10.00 - Msza święta w kościele św. Mikołaja w intencji nauczycieli, uczniów i absolwentów I LO oraz poświęcenie sztandaru I LO

10.30 – 12.30  - Uroczysta akademia i koncert absolwentów na chrzanowskim rynku

12.30 – 13.00 - Przejście do budynku I LO

13.15 - Otwarcie wystawy filatelistycznej

Wystawa prac plastycznych absolwentów

Wystawa gazetki szkolnej "Gimpel"

Klub filmowy

Spotkania absolwentów

Wspomnienia o szkole

 

Imprezy towarzyszące

 

17.IX.2011 - Turniej międzypokoleniowy absolwentów w piłce koszykowej w hali sportowej I LO

21.IX – 13.XI.2011 - Wystawa pamiątek z I LO w Muzeum Ziemi Chrzanowskiej

24.IX.2011 - Bal Absolwentów 

1.X.2011  - Memoriał im. Bogusława Ziomka w piłce siatkowej

6 X.2011  - Spektakl „Balladyna” w wykonaniu uczniów I LO w sali teatralnej MOKSiR

13.X.2011  - Musical w wykonaniu uczniów I LO w sali teatralnej MOKSiR

 

Osoby, które wpłacą wpisowe 60 zł na konto Rady Rodziców przy I LO nr 76 8444 0008 0000 0081 1316 0002 z dopiskiem „wpisowe na 100-lecie I LO” będą miały zagwarantowane pamiątki związane ze 100-leciem szkoły (książka o szkole ze spisem absolwentów, kubeczek, pin, zakładka). Pamiątki będą do odebrania w szkole 24 września.

 

Zaproszenie na Bal Absolwenta

Bal odbędzie się 24 września o godz. 19.00  w sali balowej „Sokół” w Chrzanowie. W programie przewidziany jest między innymi wspólny polonez, walc kotylionowy, zabawy z nagrodami.

Koszt balu - 120 zł od osoby. Zaproszenia do nabycia w sekretariacie I LO od 25 lipca.

 

 

 

Drodzy Absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie!

 

"Zbliża się stulecie naszej szkoły. Święto Wasze i nasze.

Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 24 września 2011 roku. Dokładny program obchodów tego dnia znajduje się w Internecie na stronie szkoły www.1lo.pl Tam również będą pojawiać się aktualne informacje, szczególnie te dotyczące zapisów na publikację itp. Pytania można również kierować telefonicznie pod numerem 32 623 27 48.

 

To już niedługo. Czy chcieliby Państwo z tej okazji spotkać się z kolegami z klasy, wychowawcą, zwiedzić szkołę? Zapraszamy wszystkich chętnych, drzwi szkoły staną otworem dla wspomnień, a korytarze mamy nadzieje zapełnią się naszymi absolwentami. Prosimy, przekażcie informację o naszym spotkaniu swoim koleżankom i kolegom, którzy być może nie będą mieli okazji zapoznać się z nimi w mediach.

Specjalnie dla Państwa na stronie internetowej szkoły utworzyliśmy forum, na którym możecie podzielić się z nami wspomnieniami, potwierdzić swój udział w uroczystościach.

Absolwentów „Staszica” jest już kilkanaście tysięcy, a my chcemy jak najlepiej przygotować się na Państwa przybycie i stworzyć warunki do spotkań, wspomnień i co tu dużo ukrywać „podróży w przeszłość”.

Komitet organizacyjny zwraca się do Państwa również z prośbą o pomoc w gromadzeniu informacji i fotografii dotyczących życia naszej szkoły na przestrzeni jej dziejów, ponieważ planujemy zorganizować wystawę w Domu Urbańczyka w Chrzanowie poświęconą wspomnieniom o szkole, absolwentach, profesorach. Szczególnie interesują nas takie materiały jak:

-        informacje o absolwentach, którzy wnieśli lub wnoszą znaczący wkład w rozwój nauki, kultury, sztuki oraz gospodarki naszego kraju i regionu,

-        wspomnienia absolwentów dotyczące wydarzeń szkolnych lub osób związanych ze szkołą,

-        fotografie z życia szkoły wraz z dokładnym opisem, co i kogo przedstawiają oraz datą wykonania,

-        informacje i pamiątki dotyczące ważnych wydarzeń w historii szkoły.

 

Jeżeli ktoś z Absolwentów lub Państwa krewnych, przyjaciół dysponuje wyżej wspomnianymi informacjami lub materiałami, a chciałby, aby zostały one pokazane, bardzo prosimy o przekazanie ich do Liceum (do biblioteki).

Fotografie i materiały archiwalne po skopiowaniu zostaną zwrócone właścicielom. Wszystkim Państwu, którzy zechcą nam pomóc serdecznie dziękujemy.

Będziemy również wdzięczni za wszelką pomoc finansową. Darowizny można wpłacać na konto BS O/Chrzanów nr rachunku 91 8444 0008 0000 0080 5487 0007."

Komitet Organizacyjny obchodów 100-lecia