Bezpłatne badania dla 93 libiążanek i 78 mieszkanek gminy Trzebinia

Mieszkanki gminy Libiąż i gminy Trzebinia mogą jeszcze skorzystać z bezpłatnych badań w ramach programu profilaktyki wczesnego wykrywania raka jajnika i raka piersi.

Bezpłatne badania dla 93 libiążanek i 78 mieszkanek gminy Trzebinia

W gminie Libiąż są 93 wolne miejsca, a w gminie Trzebinia 78. Kobiety zainteresowane wykonaniem badań – markerów nowotworowych zgłaszają się na czczo, bez skierowania do rejestracji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w każdy wtorek, środę, czwartek i piątek w godz.  9 -10.

Termin badań należy ustalić w rejestracji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej osobiście lub telefonicznie pod numerem 32 624-74-48 w dni robocze w godz. 12 - 13.

Czy wiesz, że…

W ramach programu profilaktyki wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego może się jeszcze zbadać czterech mężczyzn z gminy Libiąż.

Bezpłatne programy  profilaktyczne realizowane od kwietnia 2011 roku finansuje powiat chrzanowski. Program adresowany do kobiet kosztował 71,5 tys. zł, a do mężczyzn 10,4 tys. zł.