Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Uroczystości odpustowe w parafii Przemienienia Pańskiego

W dniach 6-7 sierpnia odbędą się jubileuszowe uroczystości odpustowe w parafii Przemienienia Pańskiego, która w tym roku obchodzi 100-lecie konsekracji kościoła parafialnego.

- Święto Przemienienia Pańskiego przypada na dzień 6 sierpnia, dlatego w tym dniu będzie obowiązywał niedzielny porządek mszy świętych (tj. 7:00, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00) – wyjaśnia proboszcz Stanisław Marchewka.

Uroczystości odpustowe w parafii Przemienienia Pańskiego

Fot. Kościół Przemienienia Pańskiego w Libiążu

 

Główne uroczystości przewidziano na niedzielę 7 sierpnia, a ich najważniejszą częścią będzie Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11 koncelebrowana przez metropolitę krakowskiego arcybiskupa Stanisława Dziwisza oraz pochodzącego z Libiąża biskupa Jana Zająca. W tej mszy wezmą też udział księża wywodzący się z Libiąża, a także wikariusze, którzy pełnili posługę kapłańską w parafii Przemienienia Pańskiego. Po mszy świętej przewidziano błogosławieństwo jubileuszowych małżeństw, procesję eucharystyczną, odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy, a także pamiątkowego głazu z tekstem homilii Jana Pawła II, oznaczającego umiejscowienie parafii na Szlaku Miejsc Papieskich.

O godz. 19 na placu przed kościołem zagra znana i lubiana szczególnie przez najmłodszych „Arka Noego”.

Na tym nie zakończą się jednak wydarzenia związane z jubileuszem parafii. Tydzień później w niedzielę 14 sierpnia o godz. 19 odbędzie się koncert średniowiecznej muzyki organowej. W niedzielę 21 sierpnia o godz. 19 odbędzie się z kolei koncert wokalno muzyczny z udziałem kilkunastu chórzystów na czele z duetem Anną i Piotrem Ciułą, którzy wykonają m.in. specjalnie skomponowany na uroczystość 100-lecia konsekracji kościoła utwór „Sto”.

Współorganizatorem uroczystości jubileuszowych parafii Przemienienia Pańskiego jest Urząd Miejski w Libiążu i Libiąskie Centrum Kultury.