Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Libiążu na Szlaku Miejsc Papieskich

Starosta chrzanowski zaprasza na uroczystości odpustowe w 100-lecie konsekracji kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego w Libiążu, podczas których zostaną odsłonięte i poświęcone: pamiątkowa tablica oraz symboliczny kamień na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej. Oznakowanie kolejnego miejsca upamiętniającego Błogosławionego Karola Wojtyłę nastąpi w niedzielę 7 sierpnia.

Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Libiążu na Szlaku Miejsc Papieskich

Fot. Symboliczny kamień przy zabytkowym kościele w Mętkowie na Szlaku Miejsc Papieskich

 

Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej obejmuje wszystkie miejsca pobytu Karola Wojtyły w powiecie chrzanowskim. Libiąska parafia będzie trzynastym oznakowanym punktem.

Założeniem pomysłodawców Szlaku – Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa oraz Starostwa Powiatowego w Chrzanowie jest oznakowanie  miejsc pobytu Karola Wojtyły w powiecie chrzanowskim w identycznej konwencji, tj. przez kamień o nieregularnych kształtach (ma nawiązywać do słów Chrystusa: „Ty jesteś Piotr, czyli Skała i na tej Skale zbuduję swój kościół”), tablicę na kamieniu z cytatem z Homilii Jana Pawła II oraz krzyż wzorowany na pastorale Ojca Świętego i nawiązujący do Jego pontyfikatu.