Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Libiążu na Szlaku Miejsc Papieskich

Starosta chrzanowski zaprasza na uroczystości odpustowe w 100-lecie konsekracji kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego w Libiążu, podczas których zostaną odsłonięte i poświęcone: pamiątkowa tablica oraz symboliczny kamień na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej. Oznakowanie kolejnego miejsca upamiętniającego Błogosławionego Karola Wojtyłę nastąpi w niedzielę 7 sierpnia.

Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Libiążu na Szlaku Miejsc Papieskich

Fot. Symboliczny kamień przy zabytkowym kościele w Mętkowie na Szlaku Miejsc Papieskich

 

Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej obejmuje wszystkie miejsca pobytu Karola Wojtyły w powiecie chrzanowskim. Libiąska parafia będzie trzynastym oznakowanym punktem.

Założeniem pomysłodawców Szlaku – Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa oraz Starostwa Powiatowego w Chrzanowie jest oznakowanie  miejsc pobytu Karola Wojtyły w powiecie chrzanowskim w identycznej konwencji, tj. przez kamień o nieregularnych kształtach (ma nawiązywać do słów Chrystusa: „Ty jesteś Piotr, czyli Skała i na tej Skale zbuduję swój kościół”), tablicę na kamieniu z cytatem z Homilii Jana Pawła II oraz krzyż wzorowany na pastorale Ojca Świętego i nawiązujący do Jego pontyfikatu.