Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Kolejna parafia na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

W dniach 6-7 sierpnia odbyły się jubileuszowe uroczystości odpustowe w parafii Przemienienia Pańskiego, która w tym roku obchodzi 100-lecie konsekracji kościoła parafialnego.

Kolejna parafia na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

Fot.Karol Mroziewski

 

Najważniejszą częścią uroczystości 7 sierpnia była Uroczysta Suma Odpustowa koncelebrowana przez metropolitę krakowskiego arcybiskupa Stanisława Dziwisza oraz pochodzącego z Libiąża biskupa Jana Zająca. W nabożeństwie wzięli również udział księża wywodzący się z Libiąża, a także wikariusze, którzy pełnili posługę kapłańską w parafii Przemienienia Pańskiego.

Uroczystości połączono z odsłonięciem i poświęceniem  pamiątkowej tablicy oraz głazu z tekstem homilii Jana Pawła II, oznaczających umiejscowienie parafii na Szlaku Miejsc Papieskich.

Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej obejmuje wszystkie miejsca pobytu Karola Wojtyły w powiecie chrzanowskim. Libiąska parafia jest trzynastym oznakowanym punktem.

Przypomnijmy, że założeniem pomysłodawców Szlaku – Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa oraz Starostwa Powiatowego w Chrzanowie jest oznakowanie  miejsc pobytu Karola Wojtyły w powiecie chrzanowskim w identycznej konwencji, tj. przez kamień o nieregularnych kształtach (ma nawiązywać do słów Chrystusa: „Ty jesteś Piotr, czyli Skała i na tej Skale zbuduję swój kościół”), tablicę na kamieniu z cytatem z Homilii Jana Pawła II oraz krzyż wzorowany na pastorale Ojca Świętego i nawiązujący do Jego pontyfikatu.

 

Czy wiesz, że…

W ramach jubileuszowych uroczystości w parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu odbędą się także dwa koncerty:  

-  14 sierpnia o godz. 19 - koncert średniowiecznej muzyki organowej

- 21 sierpnia o godz. 19 - koncert wokalno muzyczny z udziałem kilkunastu chórzystów na czele z duetem Anną i Piotrem Ciułą, którzy wykonają m.in. specjalnie skomponowany na uroczystość 100-lecia konsekracji kościoła utwór „Sto”.

 

Uwaga!

Internauci mogą obejrzeć wnętrze kościoła i jego okolice za pośrednictwem strony internetowej www.przemienienie.libiaz.pl oraz skrótu umieszczonego na stronie www.libiaz.pl. Wirtualna galeria jest znakomitą okazją do popularyzacji tej formy zwiedzania miejsc sakralnych.

 

 

 

Autorem zdjęć w galerii jest Karol Mroziewski