W Wygiełzowie zorganizowano Powiatowe Święto Miodu

Konkurs na najładniejszą pasiekę ogłoszony podczas niedzielnego Powiatowego Święta Miodu wygrał Tadeusz Fijołek z Dulowej. Drugie miejsce zajął Zbigniew Grudzień z Babic, a trzecie Józef Łatak z Alwerni.

W Wygiełzowie zorganizowano Powiatowe Święto Miodu

Uczestnicy imprezy, którą zlokalizowano  na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie, wzięli udział w nabożeństwie w zabytkowym kościele z Ryczowa, kiermaszu pszczelarskim, pokazie uli dydaktycznych, pokazie lania świec woskowych, warsztatach czerpania papieru i garncarstwa oraz w  promocji książki pt. „Z pasieki do kuchni-przepisy kulinarne”.

Pracownicy Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej informowali turystów przybyłych na Powiatowe Święto Miodu o atrakcjach turystycznych powiatu chrzanowskiego.

Obchody zorganizowały: Powiatowa Rada Bartnicza w Chrzanowie, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

W imprezie wzięli udział m.in: poseł Tadeusz Arkit, starosta  Adam Potocki, który wręczył przedstawicielom Powiatowej Rady Bartniczej symboliczną statuetkę, wicestarosta Maria Siuda, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Szybalski, burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski, burmistrz Trzebini Stanisław Szczurek, burmistrz Alwerni Jan Rychlik, burmistrz Libiąża Jacek Latko, wójt Babic Radosław Warzecha oraz przewodniczący Rady Gminy Babice Wiesław Domin.