Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Klasztor w Alwerni dostanie 3 mln zł na odbudowę dachu

Zniszczony podczas marcowego pożaru klasztor oo. Bernardynów w Alwerni lada dzień dostanie 3 mln zł z rezerwy budżetowej na odbudowę dachu na kościele – zapewnił podczas wizyty w Alwerni Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Minister spotkał się z zakonnikami i lokalnymi samorządowcami14 sierpnia. Bogdanowi Zdrojewskiemu towarzyszyli: sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Graś, senator Stanisław Bisztyga i poseł Tadeusz Arkit.

Klasztor w Alwerni dostanie 3 mln zł na odbudowę dachu

Fot. Minister Bogdan Zdrojewski i rzecznik rządu Paweł Graś w towarzystwie parlamentarzystów, samorządowców  i zakonników z Alwerni. Fot. Władysław Tomczyk.

 

Minister Bogdan Zdrojewski uczestniczył w nabożeństwie odprawianym w remizie strażackiej w Alwerni, był w zniszczonym klasztorze, spotkał się z samorządowcami i dziennikarzami, a potem pojechał do Podłęża, gdzie szykowano się już do otwarcia przeprawy promowej na Wiśle. Ministrowi towarzyszyli m.in. senator Stanisław Bisztyga, starosta wadowicki Jacek Jończyk, wicestarosta chrzanowski Maria Siuda i przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni Marek Skowronek.      

 

Autorem zdjęć w galerii jest Władysław Tomczyk