Klasztor w Alwerni dostanie 3 mln zł na odbudowę dachu

Zniszczony podczas marcowego pożaru klasztor oo. Bernardynów w Alwerni lada dzień dostanie 3 mln zł z rezerwy budżetowej na odbudowę dachu na kościele – zapewnił podczas wizyty w Alwerni Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Minister spotkał się z zakonnikami i lokalnymi samorządowcami14 sierpnia. Bogdanowi Zdrojewskiemu towarzyszyli: sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Graś, senator Stanisław Bisztyga i poseł Tadeusz Arkit.

Klasztor w Alwerni dostanie 3 mln zł na odbudowę dachu

Fot. Minister Bogdan Zdrojewski i rzecznik rządu Paweł Graś w towarzystwie parlamentarzystów, samorządowców  i zakonników z Alwerni. Fot. Władysław Tomczyk.

 

Minister Bogdan Zdrojewski uczestniczył w nabożeństwie odprawianym w remizie strażackiej w Alwerni, był w zniszczonym klasztorze, spotkał się z samorządowcami i dziennikarzami, a potem pojechał do Podłęża, gdzie szykowano się już do otwarcia przeprawy promowej na Wiśle. Ministrowi towarzyszyli m.in. senator Stanisław Bisztyga, starosta wadowicki Jacek Jończyk, wicestarosta chrzanowski Maria Siuda i przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni Marek Skowronek.      

 

Autorem zdjęć w galerii jest Władysław Tomczyk