Prom Drogowiec po remoncie

14 sierpnia oficjalnie otwarto przeprawę promową na Wiśle w Podłężu w gminie Alwernia. Mieszkańcy Podłęża i Spytkowic będą mogli kursować odbudowanym promem Drogowiec od końca sierpnia.

Prom Drogowiec po remoncie

Fot. Prom Drogowiec będzie kursował na trasie: Podłęże-Spytkowice. Fot. Władysław Tomczyk.

Na huczne otwarcie przeprawy promowej przybyli mieszkańcy Podłęża i Spytkowic oraz lokalni samorządowcy powiatów chrzanowskiego i wadowickiego. Do Podłęża przyjechali także  goszczący tego dnia w Alwerni: Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Graś - rzecznik rządu, senator Stanisław Bisztyga i poseł Tadeusz Arkit.

Czy wiesz, że…

Odbudowa zniszczonego podczas ubiegłorocznej powodzi promu Drogowiec kosztowała 190 tys. zł. Inwestorem remontu był  powiat wadowicki, który wyłożył najwięcej pieniędzy na ten cel. 20 proc. dołożyły powiat chrzanowski oraz gminy Alwernia i Spytkowice.