Rodziny zastępcze bawiły się na pikniku

Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chrzanowie odbył się Piknik Rodzinny dla rodzin zastępczych oraz mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Organizatorzy gościli również zaprzyjaźnione rodziny zastępcze z powiatu proszowickiego.

Rodziny zastępcze bawiły się na pikniku

Fot. Z archiwum PCPR

 

Uczestnicy pikniku oglądali program artystyczny przygotowany przez wychowanków i wychowawców ze Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej Fundacji Viribus Unitis w Babicach oraz zespołu Nasz Tata z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini. Wysłuchali również prelekcji na temat bezpieczeństwa przygotowanej przez asp. Wiesława Dudka.

Potem w Olimpiadzie Rodzinnej drużyny zmierzyły się w konkurencjach takich jak: strzelanie z łuku, rozgrywka w Petanque, bieg rodzinny w spodniach 3-osobowych, siłowanie na rękę, gra w letniego hokeja, sztafeta rodzinna, konkurs plastyczny.

- Nagrody dla uczestników sponsorowali właściciele firm Biuro Max  i Dan Cake. Imprezę wsparli również właściciele stajni Pod rozbrykanym kucykiem fundując dzieciom przejażdżki na dwóch koniach. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy – podkreśla Anna Nalepa-Jaśko z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie.

 

Czy wiesz, że…

Piknik był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego poprzez projekt realizowany w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie „ Z pomocą rodzinie”.

 

Autorami zdjęć w galerii są Anna Nalepa Jaśko i Bartłomiej Jaśko