Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej pożegnali lato

Rodziny mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Płazie odwiedziły swoich bliskich uczestnicząc z nimi w imprezie pod hasłem „Pożegnanie Lata”.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej pożegnali lato

Fot.  Zespół muzyczny Sarabanda

Zabawa „Pożegnanie Lata” dla mieszkańców i ich rodzin organizowana jest od 2005 roku.

- Dla naszych mieszkańców to wielkie wydarzenie – mówi Kazimiera Żmudzińska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

Tegoroczne „Pożegnanie lata” zgromadziło w Domu wielu gości. Wśród nich byli m.in. wicestarosta Maria Siuda, przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Szybalski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jolanta Szynowska, sołtys Płazy Leszek Kowalski, proboszcz parafii w Płazie ks. Stanisław Makowski.

- Biesiadowanie rozpoczęliśmy od przedstawień artystycznych, w których wystąpili: zespół muzyczny Sarabanda, teatr Kurtyna oraz grupa taneczno – muzyczna – dodaje Kazimiera Żmudzińska.

Po wspólnych estradowych emocjach był czas na wspólny udział w zawodach sportowych i rekreacyjnych oraz na przejażdżkę bryczką po terenie DPS. Imprezę zakończono zabawą taneczną.