PCPR tworzy „Bazę Wolontariatu”

Projekt chrzanowskiego PCPR „Uśmiech w zasięgu dłoni” mającego na celu stworzenie „Bazy Wolontariatu” znalazł się wśród 264 projektów z 564, które otrzymały dotację Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu na finansowe JST w budowaniu lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną w roku 2011.

PCPR tworzy „Bazę Wolontariatu”

Projekt ma na celu stworzenie „Bazy Wolontariatu”, której działania skierowane będą w pierwszej kolejności do rodzinnych form opieki zastępczej znajdujących się w powiecie chrzanowskim. Koordynator skupi wokół siebie młodych ludzi zainteresowanych ideą pomagania innym.

Koordynator będzie w stałym kontakcie zarówno z wolontariuszami, jak i rodzinami zastępczymi. W zależności od potrzeb i od własnych preferencji wolontariusze będą oferować pomoc w zakresie m.in. korepetycji, organizacji czasu wolnego.

 

Plakat

 

Organizowany w ramach projektu wolontariat przyniesie korzyści zarówno podopiecznym PCPR-u, jak i młodzieży. Da im możliwość zdobycia nowych umiejętności,  rozmijania kreatywności,  realizowania własnych pomysłów, zapewni poznanie nowych, ciekawych ludzi oraz przełoży się na dodatkowe punkty z zachowania.

 

W ramach projektu zapewniony jest dla wolontariuszy zwrot kosztów dojazdu do rodzin zastępczych.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 września w PCPR o godz. 16.30 (Szpital Powiatowy w Chrzanowie, parter, pokój 32)

Koordynatorem projektu jest Monika Dobosz – pracownik PCPR w Chrzanowie. Wszelkie pytania można kierować do koordynatora na adres: moniaczek2408@interia.pl  lub pod nr tel. 796 349 592.