Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

PCPR tworzy „Bazę Wolontariatu”

Projekt chrzanowskiego PCPR „Uśmiech w zasięgu dłoni” mającego na celu stworzenie „Bazy Wolontariatu” znalazł się wśród 264 projektów z 564, które otrzymały dotację Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu na finansowe JST w budowaniu lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną w roku 2011.

PCPR tworzy „Bazę Wolontariatu”

Projekt ma na celu stworzenie „Bazy Wolontariatu”, której działania skierowane będą w pierwszej kolejności do rodzinnych form opieki zastępczej znajdujących się w powiecie chrzanowskim. Koordynator skupi wokół siebie młodych ludzi zainteresowanych ideą pomagania innym.

Koordynator będzie w stałym kontakcie zarówno z wolontariuszami, jak i rodzinami zastępczymi. W zależności od potrzeb i od własnych preferencji wolontariusze będą oferować pomoc w zakresie m.in. korepetycji, organizacji czasu wolnego.

 

Plakat

 

Organizowany w ramach projektu wolontariat przyniesie korzyści zarówno podopiecznym PCPR-u, jak i młodzieży. Da im możliwość zdobycia nowych umiejętności,  rozmijania kreatywności,  realizowania własnych pomysłów, zapewni poznanie nowych, ciekawych ludzi oraz przełoży się na dodatkowe punkty z zachowania.

 

W ramach projektu zapewniony jest dla wolontariuszy zwrot kosztów dojazdu do rodzin zastępczych.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 września w PCPR o godz. 16.30 (Szpital Powiatowy w Chrzanowie, parter, pokój 32)

Koordynatorem projektu jest Monika Dobosz – pracownik PCPR w Chrzanowie. Wszelkie pytania można kierować do koordynatora na adres: moniaczek2408@interia.pl  lub pod nr tel. 796 349 592.