1599 uczniów wybrało szkoły powiatu chrzanowskiego

Mimo, że liczba gimnazjalistów maleje z roku na rok, tegoroczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego wypadł lepiej, niż w ubiegłych latach. Z oferty kształcenia skorzystało również wielu dorosłych.

1599 uczniów wybrało szkoły powiatu chrzanowskiego

- To zasługa zarówno organu prowadzącego, jak i szkół, które starają się być elastyczne wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i proponując coraz ciekawsze  kierunki – mówi starosta Adam Potocki.

Aż 270 gimnazjalistów wybrało Powiatowe Centrum  Edukacyjne w Chrzanowie. DO  I LO w Chrzanowie przyjęto 195 osób, do II LO w Chrzanowie  196 osób, do Zespołu Szkół w Libiążu 204 uczniów (to więcej niż w ubiegłym roku), do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini 173, a do Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini 163.

Bardzo dobrze wypadło także Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie dla dorosłych.

- Sporo, bo 220 osób złożyło podania do szkoły policealnej w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego  w Chrzanowie. W kolejce czekają jeszcze 54 osoby, które złożyły podania, Ze względu na bazę i szeroką gamę kierunków kształcenia PCKU nie ma sobie równych w powiecie chrzanowskim – podkreśla Adam Potocki.

Liczba uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2011/2012

SOSW w Chrzanowie – 58