Parafia w Kwaczale na Szlaku Miejsc Papieskich

Zapraszamy na uroczystość poświęcenia kolejnego punktu na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej, który znajduje się przy parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Kwaczale.

Parafia w Kwaczale na Szlaku Miejsc Papieskich

Fot. Trzynastym poświęconym punktem na Szlaku Miejsc Papieskich była parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Uroczystości odbyły się 7 sierpnia. Fot. Karol Mroziewski.

Uroczystości 18 września rozpoczną się o godz. 11 mszą św. koncelebrowaną przez ks. prałata Stefana Misińca. Nabożeństwo uwieńczy procesja o godz. 12.

Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej obejmuje wszystkie miejsca pobytu Karola Wojtyły w powiecie chrzanowskim. Założeniem pomysłodawców szlaku – Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa oraz Starostwa Powiatowego w Chrzanowie jest oznakowanie  miejsc pobytu Karola Wojtyły w powiecie chrzanowskim w identycznej konwencji, tj. przez kamień o nieregularnych kształtach (ma nawiązywać do słów Chrystusa: „Ty jesteś Piotr, czyli Skała i na tej Skale zbuduję swój kościół”), tablicę na kamieniu z cytatem z Homilii Jana Pawła II oraz krzyż wzorowany na pastorale Ojca Świętego i nawiązujący do Jego pontyfikatu.