Paweł Paprocki w duecie z Majką Jeżowską na nowej płycie

Paweł Paprocki (10 lat) z Chrzanowa w duecie z gwiazdą polskiej sceny muzycznej – Majką Jeżowską, nagrał piosenkę z jej repertuaru, aby wspólnie walczyć z chorobami nowotworowymi wśród swoich rówieśników.

Paweł Paprocki w duecie z Majką Jeżowską na nowej płycie

Znani polscy wykonawcy: Halinka Mlynkova, Małgorzata Ostrowska, Ania Szarmach, Kuba Badach, Łukasz i Paweł Golec oraz Ryszard Rynkowski odpowiedzieli na zaproszenie Majki Jeżowskiej nagrywając piosenki z jej repertuaru. Wszystkie utwory zostały zaśpiewane w duetach razem z uzdolnionymi muzycznie dziećmi. Cały dochód ze sprzedaży płyty zasili Fundację Ronalda McDonalda prowadzącą ogólnopolski program „NIE nowotworom u dzieci”. Sprzedaż płyty „Czarodzieje Uśmiechu 2” będzie prowadzona we wszystkich lokalach sieci McDonald’s w Polsce od 16 września do 9 października.

Każdy z artystów wybrał jedną z piosenek z repertuaru Majki Jeżowskiej i wykonał ją w nowej, charakterystycznej dla swojego stylu aranżacji. W nagraniach wykonawcom towarzyszyły dzieci, laureaci organizowanego corocznie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia”.

Wśród nich znalazł się 10-letni Paweł Paprocki z Chrzanowa. Jest pasjonatem muzyki od najmłodszych lat, pochodzi z rodziny muzycznej, fascynuje się muzyką klasyczną, zwłaszcza muzyką Chopina. Od 4 roku życia uczestniczy w konkursach wokalnych i zdobywa nagrody, od 6 roku życia uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Chrzanowie. Wśród największych osiągnięć Pawła należy wymienić zwycięstwa w takich imprezach jak Ogólnopolski Festiwal "Kairos" w Warszawie (2005 r.), Międzynarodowy Festiwal "Psallite Deo" w Kętach (2008 r.), Ogólnopolski Festiwal Majki Jeżowskiej "Rytm i melodia" w Radomiu (2009 r., 2011 r.), Ogólnopolski Festiwal "Kolorowe nutki" w Krakowie (2009 r.), Festiwal Pianistyczny w Sosnowcu (2010 r.) czy Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej dla Dzieci i Młodzieży w Krakowie (2011 r.).
Paweł wystąpił również w programie "Mam talent", gdzie znalazł się w półfinale. Zaprezentował piosenki Edith Piaf "Padam padam" oraz "Sous le ciel de Paris". Chłopiec zachwyca się twórczością tej francuskiej gwiazdy, z przyjemnością śpiewa jej piosenki po francusku. Na co dzień jest uczniem IV klasy szkoły podstawowej w Chrzanowie, miłośnikiem języka polskiego i poezji, a w domu - zagorzałym kolekcjonerem klocków Lego.

 

Paweł wraz z Majką Jeżowską zaśpiewał na płycie „Czarodzieje Uśmiechu 2” piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany”, do której słowa napisał Jacek Cygan, a muzykę skomponowała Majka.

„Wszyscy mali artyści występujący na płycie wykazali się ogromnym profesjonalizmem i wrażliwością. Dzięki ich zaangażowaniu z pewnością „otworzy się niejedno serce", a na ustach ich rówieśników zostaną „wyczarowane uśmiechy" - mówi Majka Jeżowska, inicjatorka projektu, członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda - „Dochód ze sprzedaży płyty jest wspólną cegiełką małych i dużych artystów w walce o jak najwcześniejsze wykrywanie chorób nowotworowych u najmłodszych."

Płytę „Czarodzieje uśmiechu 2" można kupić w każdej restauracji McDonald's od dnia 16 września do 9 października 2011 r.
Koszt płyty - 8,50 zł.