Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Paweł Paprocki w duecie z Majką Jeżowską na nowej płycie

Paweł Paprocki (10 lat) z Chrzanowa w duecie z gwiazdą polskiej sceny muzycznej – Majką Jeżowską, nagrał piosenkę z jej repertuaru, aby wspólnie walczyć z chorobami nowotworowymi wśród swoich rówieśników.

Paweł Paprocki w duecie z Majką Jeżowską na nowej płycie

Znani polscy wykonawcy: Halinka Mlynkova, Małgorzata Ostrowska, Ania Szarmach, Kuba Badach, Łukasz i Paweł Golec oraz Ryszard Rynkowski odpowiedzieli na zaproszenie Majki Jeżowskiej nagrywając piosenki z jej repertuaru. Wszystkie utwory zostały zaśpiewane w duetach razem z uzdolnionymi muzycznie dziećmi. Cały dochód ze sprzedaży płyty zasili Fundację Ronalda McDonalda prowadzącą ogólnopolski program „NIE nowotworom u dzieci”. Sprzedaż płyty „Czarodzieje Uśmiechu 2” będzie prowadzona we wszystkich lokalach sieci McDonald’s w Polsce od 16 września do 9 października.

Każdy z artystów wybrał jedną z piosenek z repertuaru Majki Jeżowskiej i wykonał ją w nowej, charakterystycznej dla swojego stylu aranżacji. W nagraniach wykonawcom towarzyszyły dzieci, laureaci organizowanego corocznie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia”.

Wśród nich znalazł się 10-letni Paweł Paprocki z Chrzanowa. Jest pasjonatem muzyki od najmłodszych lat, pochodzi z rodziny muzycznej, fascynuje się muzyką klasyczną, zwłaszcza muzyką Chopina. Od 4 roku życia uczestniczy w konkursach wokalnych i zdobywa nagrody, od 6 roku życia uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Chrzanowie. Wśród największych osiągnięć Pawła należy wymienić zwycięstwa w takich imprezach jak Ogólnopolski Festiwal "Kairos" w Warszawie (2005 r.), Międzynarodowy Festiwal "Psallite Deo" w Kętach (2008 r.), Ogólnopolski Festiwal Majki Jeżowskiej "Rytm i melodia" w Radomiu (2009 r., 2011 r.), Ogólnopolski Festiwal "Kolorowe nutki" w Krakowie (2009 r.), Festiwal Pianistyczny w Sosnowcu (2010 r.) czy Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej dla Dzieci i Młodzieży w Krakowie (2011 r.).
Paweł wystąpił również w programie "Mam talent", gdzie znalazł się w półfinale. Zaprezentował piosenki Edith Piaf "Padam padam" oraz "Sous le ciel de Paris". Chłopiec zachwyca się twórczością tej francuskiej gwiazdy, z przyjemnością śpiewa jej piosenki po francusku. Na co dzień jest uczniem IV klasy szkoły podstawowej w Chrzanowie, miłośnikiem języka polskiego i poezji, a w domu - zagorzałym kolekcjonerem klocków Lego.

 

Paweł wraz z Majką Jeżowską zaśpiewał na płycie „Czarodzieje Uśmiechu 2” piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany”, do której słowa napisał Jacek Cygan, a muzykę skomponowała Majka.

„Wszyscy mali artyści występujący na płycie wykazali się ogromnym profesjonalizmem i wrażliwością. Dzięki ich zaangażowaniu z pewnością „otworzy się niejedno serce", a na ustach ich rówieśników zostaną „wyczarowane uśmiechy" - mówi Majka Jeżowska, inicjatorka projektu, członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda - „Dochód ze sprzedaży płyty jest wspólną cegiełką małych i dużych artystów w walce o jak najwcześniejsze wykrywanie chorób nowotworowych u najmłodszych."

Płytę „Czarodzieje uśmiechu 2" można kupić w każdej restauracji McDonald's od dnia 16 września do 9 października 2011 r.
Koszt płyty - 8,50 zł.