Absolwenci starego liceum świętowali 100-lecie szkoły

W obchodach 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie wzięło udział ponad tysiąc absolwentów szkoły. Wśród nich było kilkunastu księży, którzy koncelebrowali uroczystą mszę św. w kościele pw. św. Mikołaja w Chrzanowie. 

Absolwenci starego liceum świętowali 100-lecie szkoły

Fot. Polonez w wykonaniu uczniów I LO w Chrzanowie

 

24 września odbyły się główne obchody 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. Rano w szkole odsłonięto tablicę upamiętniającą jubileusz. Potem goście zaproszeni, absolwenci szkoły i uczniowie przeszli do kościoła św. Mikołaja w Chrzanowie, gdzie nabożeństwo odprawiło dziewiętnastu księży – absolwentów liceum i księży katechetów. Na kolejny punkt programu - akademię i koncert absolwentów - uczestników uroczystości zaproszono na chrzanowski rynek.

Po kilku godzinach zebrani udali się do liceum, gdzie przy kawie i ciastku mogli pogawędzić z kolegami ze szkolnej ławy, zwiedzić sale lekcyjne, zobaczyć trzy ekspozycje: wystawę filatelistyczną, prac plastycznych absolwentów i gazetki szkolnej „Gimpel”.

Uwieńczeniem sobotnich obchodów był Bal Absolwenta.

-  To nie koniec jubileuszowych obchodów. Zapraszamy jeszcze na memoriał im. Bogusława Ziomka w piłce siatkowej (1 października, godz. 9), spektakl „Balladyna” w wykonaniu pierwszoklasistów (6 października, godz. 12 w chrzanowskim MOKSiR-ze) i musical w wykonaniu naszych licealistów (sala teatralna MOKSiR) – zaznacza Bożena Bierca, dyrektor I LO w Chrzanowie.

Dodatkowo, od 21 września do 13 listopada w chrzanowskim muzeum można oglądać wystawę szkolnych pamiątek.