Rowerowe zmagania na szlaku Greenway

Na zakończenie letniego sezonu, a zarazem w ramach  obchodów Światowego Dnia Turystyki Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie 25 września zorganizował drugi Ekorajd z Powiatem Chrzanowskim.

Rowerowe zmagania na szlaku Greenway

Trasa drugiego Ekorajdu wiodła przez Chrzanów, Żarki, Mętków, Babice, Wygiełzów, Regulice i Alwernię.

Do udziału w imprezie zgłosiło się blisko 100 osób. Ostatecznie trasie sprostało ok. 70 uczestników z powiatu chrzanowskiego, a także Katowic, Oświęcimia, Przeciszowa i Jaworzna.

O ciekawych zakątkach na trasie rajdu opowiadała Małgorzata Opitek -   przewodnik chrzanowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.

Na mecie pod klasztorem oo. Bernardynów w Alwerni czekały na rowerzystów nagrody, dyplomy, plakietki, mapy powiatu, odblaski,  kiełbaski oraz występ Grupy Wokalnej Młoda Alwernia i Młodzieżowego Zespołu Rockowego EPIC FAIL.

 

PODZIĘKOWANIA

Słowa podziękowania pragniemy skierować na ręce Jerzego Guta – komandora z Komisji Turystyki Kolarskiej przy oddziale PTTK w Chrzanowie oraz wszystkim biorącym udział w imprezie przodownikom kolarskim, którzy pomogli w profesjonalnej organizacji rajdu.

Za objęcie imprezy honorowym patronatem serdecznie dziękujemy: Małopolskiej Organizacji Turystycznej w Krakowie oraz Fundacji Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa.

Za objęcie imprezy medialnym patronatem dziękujemy: Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej, „Gazecie Krakowskiej”,  Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”, „Dziennikowi Polskiemu” oraz Portalowi Społecznościowo – Informacyjnemu Chrzanowski24.pl.

Za zaangażowanie w organizację Ekorajdu dziękujemy: ojcu gwardianowi Robertowi Opalińskiemu, Stowarzyszeniu Młoda Alwernia, Trzebińskiemu Centrum Kultury w Trzebini, Powiatowemu Zarządowi Dróg w Chrzanowie, Ochotniczej Staży Pożarnej w Chrzanowie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Szczególnie dziękujemy także uczestnikom Ekorajdu z Powiatem Chrzanowskim za tak liczny udział w imprezie, wspaniałą sportową postawę i doskonałą zabawę.

 


Czy wiesz, że…

Według założeń organizatorów trasa  Ekorajdu z Powiatem Chrzanowskim ma przebiegać Szlakiem Greenway Kraków - Morawy – Wiedeń.

Pierwszy Ekorajd z powiatem chrzanowskim zorganizowano w październiku 2010 roku. Jego trasa wiodła przez Gromiec, Mętków, Babice, Wygiełzów, Regulice i Alwernię.