Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

Stowarzyszenie Amazonki Ziemi Chrzanowskiej zaprasza na seminarium edukacyjne "Policzmy się z rakiem" pod honorowym patronatem starosty Adama Potockiego i burmistrza Trzebini Stanisława Szczurka. Spotikanie odbędzie się 6 października w sali kinowej Domu Kultury Sokół przy ul. Kościuszki 74 w Trzebini.

- Chcemy dodać otuchy wszystkim kobietom, które właśnie dowiedziały się, że są chore. Nie mogą się załamywać, muszą walczyć - mówi Anna Czyż, prezes Stowarzyszenia Amazonki Ziemi Chrzanowskiej.

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

Fot. Anna Czyż, prezes Stowarzyszenia Amazonki Ziemi Chrzanowskiej

Program seminarium

godz. 13-13.20 - powitanie gości

godz. 13.35-14 - wykład "Rak piersi - profilaktyka, epidemiologia, leczenie" - dr n.med. Piotr Brandys, onkolog - radioterapeuta w Instytucie Onkologii w Krakowie

godz. 14.15-14.45 - wykład "Masaż limfatyczny" - lek. med. Katarzyna Zygmunt

godz. 15-15.15 - przerwa kawowa

godz. 15.15-15.35 - profilaktyka edukacyjna "Metoda samobadania piersi" - Barbara Galus

godz. 15.50 - panel dyskusyjny

Tematyczny montaż słowno-muzyczny wykonają uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini oraz młodzież z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini.

Dyżury

Poniedziałki w godz. 15-17 w Szpitalu Powiatowym przy ul. Topolowej 16 w Chrzanowie, I piętro, p. 107